Gdzie zorganizować szkolenia z ekonomii społecznej?

Różnego rodzaju spotkania biznesowe i rozwojowe wymagają odmiennej przestrzeni. W przypadku warsztatów na przykład będzie musiało być to miejsce pozwalające na swobodną pracę twórczą. Jeśli zaś chodzi o wykład, lepsze będą większe pomieszczenia. O tych i innych aspektach organizacji szkoleń traktuje ten artykuł.

Szkolenia z ekonomii społecznej – jak zorganizować?

szkolenia z ekonomiiJak w przypadku wszystkich działań, w które chce się zaangażować więcej osób, potrzebny będzie na początek dokładny plan. Organizacja szkolenia, wykładu czy konferencji nie może być przeprowadzana spontanicznie. Wtedy bowiem raczej nic z tego nie będzie. Kolejne kroki trzeba sobie przemyśleć na długo przed tym nim zacznie się rzeczywiście działać. Lepiej też, żeby w to działanie zaangażowało się więcej osób niż jedna i to takich, które mają zmysł organizatora. Nie każdy się do tego nadaje. Warto polegać na osobach kompetentnych. Na początku ustal:

  • czego ma dotyczyć szkolenie
  • do kogo będzie ono skierowane
  • kiedy ma zostać przeprowadzone
  • jaki jest cel i jaki będzie efekt tego wydarzenia
  • gdzie się ono odbędzie

W przypadku naszego przykładu szkolenie będzie dotyczyło ekonomii społecznej. Skierowane będzie do osób, chcących się w tym kierunku dowiedzieć czegoś nowego. W tej grupie znajdą się szczególnie przedsiębiorcy, osoby zajmujące się marketingiem i sprzedażą, członkowie fundacji i tak dalej. Planujemy realnie czas wydarzenia za kilka miesięcy, biorąc pod uwagę ewentualne święta, dni wolne, terminy, w których prawdopodobnie prowadzący będzie zajęty. Efektem tego szkolenia ma być poszerzenie wiedzy w zakresie doradztwa. W zależności od planowanej liczby osób, ponieważ jest to szkolenie, niech w przykładzie będzie ich dwadzieścia, należy wybrać salę, w której ludzie ci się wygodnie pomieszczą. Ważne jest także w jakim mieście będzie się ona znajdować i ogólnie liczy się infrastruktura. Jeśli bowiem będzie to miejsce gdzieś pod Inowrocławiem, gdzie ciężko trafić, może się ono nie wydać komfortowe żadnemu z potencjalnych uczestników. Kiedy już ma się wizję, można przystąpić do konkretnych działań, organizować lokal, zapraszać osobę czy osoby prowadzące i tak dalej. Ważna jest też reklama, aby osoby, które może oferta szkolenia zainteresować, dowiedziały się o nim na czas.

Branżowe konferencje na Mazurach

konferencja biznesowaPonieważ naszym głównym tematem jest to, gdzie zorganizować szkolenie podamy przykłady miejsc. Dobrym wyborem może być ustalenie na miejsce spotkania mazurskiej krainy. Jest to wyjątkowo urokliwy zakątek Polski, który na pewno będzie sprzyjał nawiązywaniu kontaktów biznesowych i nauce. Po długim dniu spędzonym na sali konferencyjnej będzie można się tutaj zrelaksować w otoczeniu pięknej przyrody. Na miejsce noclegu można wybrać chociażby hotel w Mrągowie, który utrzymany jest w wysokim standardzie. Poza tym nawet w jednej z jego sal można przeprowadzić wspomniane szkolenie, co będzie wyjątkowo wygodne dla jego uczestników. Nie będą oni bowiem musieli martwić się dojazdem.

Domki letniskowe nad morzem – dobre warunki do nauki?

domki drewniane nad morzemZ kolei, aby pokazać przykład zupełnie odmienny, poruszymy temat urządzania takiego szkolenia nad morzem. Oczywiście, otoczenie jest tutaj również sprzyjające. Niemniej jednak trzeba zwrócić uwagę na oferowane w cenie szkolenia noclegi. Komfortowe domki nad morzem mogą mieć świetne wyposażenie, a jednak nie kojarzą się z profesjonalnym spotkaniem. Goście więc powinni być raczej zameldowani w hotelu podczas przyjazdu na szkolenie, a nie w drewnianych domkach przeznaczonych dla letników. Czasami bywa tak, że za hotel płaci się zupełnie osobno. Mimo to nieraz firmy oferują zniżkę na nocleg w hotelu, w którym odbywa się szkolenie. Świadczy to o profesjonalizmie. W każdym razie dobrze jest zrobić szkolenie w takim miejscu, aby nie było ono zbyt oddalone od bazy noclegowej.


Szczegółowe informacje dotyczące poruszanych zagadnień:

  • Cityvision.com.pl – strona internetowa firmy prowadzącej szkolenia z ekonomii społecznej
  • Hotelsolar.com.pl – strona internetowa prezentująca hotel spa z Mrągowa
  • Domkikazimierz.pl – witryna internetowa przedstawiająca komfortowe domki nad morzem
  • Pb.pl – portal internetowy z informacjami przydatnymi dla przedsiębiorców

Podsumowanie

Przy wyborze miejsca szkolenia trzeba brać pod uwagę ilość uczestniczących w nim osób, charakter tego szkolenia, czyli czy na przykład wymaga dużo ruchu, czy jest biznesowe i tak dalej. Jeśli pomyśli się o tym odpowiednio wcześniej, dużo łatwiej jest zorganizować takie wydarzenie.