Znajomość ze srebrną wodą….

Od lat interesuję się tym, co dzieje się na rynku kosmetycznym. Nie przejdę obojętnie obok żadnej nowości. Najchętniej sprawdziłabym wszystko na własnej skórze! Ostatnio zaintrygował mnie pewien produkt, o którym słyszałam sporo dobrego. Tym bardziej budzi moją ciekawość, bo zawiera niecodzienny składnik, zwykle kojarzący się z damską biżuterią. O czym mowa?

Stosowanie srebrnej wody – co i jak

srebrna wodaSrebrna woda – czyż samo to nie brzmi intrygująco? Większość osób kojarzy srebro z wyrobami jubilerskimi. Jednak okazuje się, że metal ten ma również inne zastosowania. Czas wyjaśnić w czym rzecz. Otóż srebrna woda, to żadna czarodziejska substancja rodem z filmów o Harrym Potterze, tylko po prostu woda z jonami srebra. Trzeba przyznać, że sama nazwa wystarczająco intrygująca i niejedna osoba właśnie przez to skusiła się na zakup. Ta niezwykła woda ma liczne właściwości. Nie sposób ich wszystkich wymienić. Do tych najważniejszych należą: łagodzenie stanów zapalnych, objawów alergii, leczenie przeziębienia, kataru, gorączki czy zatrucia pokarmowego. Znane jest także korzystne działanie wody na skórę. Docenią to zwłaszcza osoby borykające się z trądzikiem, oparzeniami, a także innymi schorzeniami skóry. Nic innego nie działa tak dobrze bakteriobójczo i przeciwgrzybiczo. Aż trudno uwierzyć, że taka niepozorna woda posiada tyle właściwości. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, że srebrną wodę można nawet pić lub przepłukiwać nią chore gardło. Nie należy się tego obawiać. Stężenie jonów srebra jest na tyle małe, że bez obaw można wodę w taki sposób wykorzystywać.

Czasem takie małe niepozorne rzeczy mają kolosalne znaczenie. Tak jest i w tym przypadku. Często szukamy ratunku w nowych recepturach, drogich składnikach, a nie doceniamy tego, co znajduje się niemal na wyciągnięcie ręki. Może czas samemu się przekonać o zaletach tego produktu?