Zastosowanie urządzeń prądotwórczych

 

W sytuacjach, kiedy potrzebne jest dodatkowe źródło prądu, doskonale sprawdzają się agregaty. Wykorzystywane są zwykle w przypadku braku zasilania sieci energetycznej. W takim przypadku agregat będzie stanowił samodzielne, niezależne źródło zasilania.

Zalety agregatów gazowych

tanie agregaty gazoweAgregaty napędzane są różnym paliwem – benzyną, olejem albo gazem. Większość agregatów posiada zabezpieczające wskaźniki stanów awaryjnych, które monitorują obroty silnika i ewentualne wahania napięcia. Do użytku domowego wybierane są urządzenia o mniejszych gabarytach i niższej mocy. Z kolei agregaty o większej mocy znajdują zastosowanie w warunkach przemysłowych – na przykład w zakładach produkcyjnych. Wybierając agregat, dobrze jest zapoznać się z generowanym poziomem hałasu i rodzajem silnika. Na rynku dostępne są tanie agregaty gazowe – warto wziąć pod uwagę ich zalety. Niewątpliwą zaletą agregatów gazowych jest ich ekonomiczny i ekologiczny charakter. Emisja spalin jest kilkukrotnie niższa od wyznaczonych norm, a tańsza eksploatacja związana jest z niższą ceną paliwa gazowego. Silniki gazowe mają długą żywotność i są tanie w eksploatacji, ponieważ spalanie gazu znacznie obniża zużycie mechaniczne i poprawia smarowanie. Agregaty gazowe wyróżniają się także znacznie niższą emisją hałasu. Jak widać, tego typu urządzenia prądotwórcze stanowią bardzo dobrą alternatywę dla agregatów zasilanych benzyną. Nie ulega też wątpliwości, że zasilanie agregatem umożliwia działanie różnego rodzaju sprzętu bez zbędnych zakłóceń.

Przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na odpowiednie parametry urządzenia. Ważna jest też gwarancja oraz okres serwisowania. Zawsze jednak decyzja o zakupie agregatu będzie gwarantowała niezastąpione źródło zasilania w sytuacjach awaryjnych i rezerwowych.