Zastosowanie maty rehabilitacyjnej

 

Bóle kręgosłupa coraz częściej dotykają ludzkości. Poszerza się zakres wiekowy, ponieważ coraz częściej osoby w wieku produkcyjnym skarżą się na bóle kręgów. Przyczyn może być wiele. Osteofity, przepukliny i osteoporoza to tylko niektóre z przyczyn bólu kręgosłupa. Warto zadbać o to, aby odczuwany ból był w miarę możliwości jak najbardziej zniesiony.

Potwierdzona skuteczność maty rehabilitacyjnej

mata rehabilitacyjnaWiele schorzeń – takich jak przepuklina jądra miażdżystego krążka międzykręgowego, czyli dyskopatia; czy osteofity, czyli wyrośla kostne na kręgach – powodują bóle kręgosłupa. W osteoporozie z powodu zaników kostnych również mogą wystąpić przewlekłe bóle kręgosłupa. Warto dbać o swoje zdrowie i prawidłową postawę ciała. Często mimo takiej dbałości, mogą się utrwalać wady postawy ciała, które charakteryzują się niemal przewlekłym bólem. Dla zniwelowania bólu oraz wyleczenia wad kręgosłupa często wykorzystuje się różnego rodzaju maści oraz zabiegi fizjoterapeutyczne. Jednym z lepszych rozwiązań jest mata rehabilitacyjna. Pozwala ona na rozciąganie przykurczonych mięśni oraz odblokowywanie punktów spustowych, czyli charakteryzujących się szczególną bolesnością. Maty rehabilitacyjne są dobrym rozwiązaniem dla osób mających dodatkowo problemy z układem naczyniowym lub oddechowym, ponieważ takie osoby często nie mogą uprawiać treningu tlenowego ze względu na duży wysiłek, który się z tym wiąże,

Bóle kręgosłupa dotykają ludzi coraz częściej. Warto temu zapobiegać i zaopatrzyć się w sprzęt rehabilitacyjny, wśród którego bardzo ważne jest miejsce maty rehabilitacyjnej. Codzienna dbałość o aparat ruchu pozwala na zredukowanie bólu oraz wady postawy. Narząd osiowy jest bardzo istotny, dlatego warto zadbać o swój kręgosłup, aby nie doskwierał przy niemal każdym wykonywanym ruchu.