Zastosowanie lasera do usuwania tatuaży

 

Teoretycznie tatuaż to permanentny rysunek widoczny na skórze człowieka. Na szczęście nowoczesne technologie pozwalają usuwać tatuaże bez względu na to, w jakim miejscu się znajdują i jak bardzo są rozległe. Tatuaż z biegiem czasu może blaknąć, znudzić się lub po prostu wygląda nieestetycznie.

Laser rozbijający pigment na małe cząsteczki

usuwanie tatuażu SzczecinDo usunięcia tatuażu najczęściej zgłaszają się osoby, którym tatuaż się po prostu znudził. Dzięki zaawansowanym technikom nie trzeba już poddawać się drogim operacjom usuwania tatuażu, które i tak pozostawiały na ciele blizny. Teraz można pozbyć się tatuażu raz na zawsze, ale trzeba pamiętać, że potrzeba czasu – za pierwszym razem na pewno nie uda usunąć się całości. Potrzeba zazwyczaj kilku zabiegów, by skóra znowu była czysta. Takie usuwanie tatuażu Szczecin cieszy się dużą popularnością wśród klientów, bo jeden zabieg nie kosztuje dużo, a zabiegi wykonuje się w odstępach czasowych (nie trzeba więc od razu płacić dużej sumy pieniędzy za usunięcie tatuażu). Nowoczesne usuwanie polega na zastosowaniu specjalnego lasera. Laser do usuwania tatuaży ma bardzo gęstą wiązkę promienia. Dzięki temu wiązka jest w stanie dotrzeć do miejsca w skórze, w którym znajduje się pigment, czyli barwnik. Pod wpływem promienia laserowego dochodzi do rozbicia pigmentu na znacznie mniejsze cząsteczki. Cząstki barwnika są tak małe, że zostają wchłonięte przez komórki układu odpornościowego organizmu i po prostu usunięte.

Po pierwszym zabiegu już widoczna jest znaczna różnica, a tatuaż zostaje wybielony. Dopiero po kilku zabiegach tatuaż znika ze skóry całkowicie. Wystarczy więc kilka sesji, aby pozbyć się tatuażu raz na zawsze. Po zabiegu skóra w miejscu usuwania może być bledsza, ale nie należy się tym przejmować – po pewnym czasie kolor skóry wraca do normy.