Zamontuj w ogrodzie siatkę na krety

Każdy, kto prowadzi przydomowy ogród wie jak krety mogą uprzykrzyć życie. Rują tunele pod ziemią często niszcząc korzenie roślin, które z tego powodu usychają. Po za tym ich kopczyki wyglądają nieestetycznie na naszym trawniku czy pośród grządek z warzywami. Zdecydowanie nie są pożądanymi gośćmi w naszym ogrodzie.

Pozbędziesz się kopców dzięki siatce na krety

siatka na kretyMusimy jednak pamiętać, że zwierzęta te są pod ochroną i środki odstraszające musimy dobrać w odpowiedni sposób. Pamiętajmy, że krety nie żywią się roślinami tylko pędrakami i owadami. Spulchniają też glebę, ale potrafią niszczyć przy tym nasze uprawy. Dobrym zabezpieczeniem jest specjalna siatka. Siatka na krety ma małe oczka i kret nie przedostanie się przez nie, ale korzenie rośliny przejdą za to swobodnie. Wielkość oczek ma znaczenie. Siatka o rozmiarze oczek 10×10 milimetrów jest optymalna. Zapewni korzeniom swobodny dostęp do gleby, a krety nie przejdą przez nią. Siatki są wykonane najczęściej ze wzmocnionego plastiku albo metalu. Te drugie są trwalsze i mamy pewność, że kret ich nie przegryzie. Warto je wybrać, bo jest mniejsze prawdopodobieństwo, że jedno z oczek pęknie i kret powiększy otwór. Siatki są odporne na warunki glebowe i czynniki atmosferyczne. Kret potrzebuje powietrze. Gdy nie będzie mógł się przebić przez siatkę przeniesie się do miejsca, gdzie jej nie ma. Układając siatkę w całym ogrodzie będziemy mieć pewność, że pozbędziemy się tych stworzeń.

Dzięki zastosowaniu tej metody pozbędziemy się z ogrodu niechcianych kopców kretów. Szkodniki te nie będą miały czego szukać w naszym ogrodzie. Uchronimy przed zniszczeniem nasze warzywa i kwiaty. Będziemy mogli cieszyć się ogrodem bez niechcianych gości, którzy go niszczą ryjąc tunele i robiąc nieładne kopce.