Zamek na sprzedaż – o czym warto pamiętać?

Co raz większym zainteresowaniem cieszy się kupowanie różnego rodzaju zamków, dworków i pałaców. Jeśli decydujemy się na bycie biurem nieruchomości, które zajmuje się tego typu transakcjami powinniśmy pamiętać o kilku rzeczach, które ułatwią nam sprzedaż.

Zamki na sprzedaż jako nowa forma nieruchomości

stary zamek na sprzedażIstnieje dzisiaj naprawdę sporo biur zajmujących się sprzedażą nieruchomości. Jednak może się okazać to biznes nie przynoszący zbyt dużych zysków. Dlatego wiele osób porywa się na urozmaicenia, a w ostatnich czasach co raz popularniejsze stają się dworki na sprzedaż. Oczywiście jeśli zaobserwujemy zapotrzebowanie na tego typu budynki w naszym otoczeniu na pewno będzie warto rozszerzyć ofertę biura. Jednak nie jest to takie oczywiste i proste, sprzedać zamek. Aby transakcja doszła do skutku musimy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu obiektu do sprzedaży. O ile domy mieszkalne nie przynoszą przy tym wielu kłopotów, o tyle zamki na sprzedaż mogą już ten problem stwarzać. Zazwyczaj są to budowle zabytkowe, a to zdecydowanie zwęża możliwości naszego działania. Zatem zabierając się do sprzedaży pałacu musimy dobrze zorganizować prace przygotowawcze, bo nic nie jest tak ważne jak pierwsze wrażenie. Przede wszystkim całość musimy odświeżyć. Dotyczy to głównie odmalowania ścian czy ich czyszczenie, które wystarcza w wielu przypadkach. Następnie całość obiektu musi być porządnie wysprzątana, w czym bez wątpienia musi pomóc nam zatrudniona firma sprzątająca. Zadbać należy również o wystrój pomieszczeń. Bardzo korzystnie na wrażenie klienta wpłynie, kiedy całość pałacu będzie utrzymana w jednakowym stylu.

Pielęgnacja ogrodów jako wizytówka całego obiektu

pielęgnacja ogrodówPoza zadbaniem o to, żeby wnętrze budynku było jak najbardziej atrakcyjne. Musimy zwrócić uwagę na to, jaki wygląd ma otoczenie zamku. Przede wszystkim istotny jest zadany i urozmaicony ogród. Przy tego typu budynkach o takiej powierzchni ogród jest rzeczą nieodłączną. Dlatego to jaki charakter będzie wyrażał i czy będzie zadbany stworzy na kliencie wrażenie o całości obiektu, jeszcze bez wchodzenia do środka. Jak odpowiednio zadbać o wygląd pałacowego ogrodu? Jest to wręcz niemożliwe bez pomocy specjalistów. Jak najbardziej w tej kwestii pomoże nam firma pełniąca usługi ogrodnicze. W łódzkich firmach tego typu można zauważyć wyszczególnione oferty na pielęgnacje ogrodów przy zamkach i pałacach. Podstawową ofertą każdej tego typu firmy jest:

  • nawodnienie ogrodów
  • odwodnienie ogrodów
  • oświetlenie ogrodów
  • inwentaryzacja zieleni
  • pielęgnacja ogrodów

Mają oni odpowiednie doświadczenie, dlatego naprawdę warto skorzystać z oferty, aby osiągnąć zamierzony efekt. Pomocny w tej kwestii może się również okazać projektant ogrodów. Często zastajemy budynek i ogród w strasznym stanie i zarówno wnętrze zamku jak i ogród wymaga generalnego odnowienia. Dlatego właśnie warto jest zastanowić się czy odpowiednio zaprojektowany ogród nie będzie najlepszym pomysłem.

Deska tarasowa – ciekawy pomysł na urozmaicenie

kompozytowe deski tarasoweJeśli zadbamy już odpowiednio o odnowienie pomieszczeń, elewacji budynku i wypielęgnujemy ogród, możemy zacząć wymyślanie różnych urozmaiceń, które wzbogacą i uatrakcyjnią wygląd całości. Świetnym pomysłem będzie budowa nowego tarasu z zastosowaniem desek tarasowych. Już od nas będzie zależało czy zdecydujemy się na taras drewniany, czy może atrakcyjniej będzie skorzystać z możliwości jakie dają tarasy kompozytowe. Oczywiście musimy zastanowić się nad tym, które rozwiązanie będzie lepiej uzupełniało wygląd całego zamku i które będzie lepiej pasowało. Drewniane tarasy jak najbardziej pasują ze względu na swój wygląd do zamków i pałaców. Jednak nie należą do najtrwalszych i należy dbać o odpowiednią konserwację co jakiś czas. A jeśli będziemy dany zamek sprzedawać przez ponad rok, może to już wywołać dodatkowe nakłady kosztów.

 


Szczegółowe informacje dotyczące poruszanych zagadnień:

  • Palacrozpetek.pl – witryna internetowa prezentująca zamek na sprzedaż
  • Twinson24.pl – sklep online sprzedający deski na tarasy kompozytowe
  • Agrol – strona internetowa firmy zapewniającej pielęgnację ogrodów w Łodzi
  • Propertynews.pl – portal internetowy prezentujący informacje z rynku nieruchomości

Podsumowanie

W tym przypadku będzie lepszym rozwiązaniem skorzystanie z desek kompozytowych. One również dają wrażenie użytego drewna, a są o wiele trwalsze i łatwiejsze w utrzymaniu.