Zalety naturalnych świec wykonanych z wosku

Moda na produkty eko sprawiła, że nasza wiedza w tym względzie bardzo mocno się poszerzyła. Efektem tego jest nie tylko sięganie po zdrowszą żywność, ale też kupowanie kosmetyków wykonanych z naturalnych składników zarówno tych do makijażu, jak i pielęgnacji. Coraz większą popularnością cieszą się również świece z naturalnego wosku.

Naturalne, kolorowe świece

kolorowe świece z woskuPrzeważnie, gdy szukamy po sklepach nowych i ładnych świec w pierwszej kolejności skupiamy się na tym, jak wyglądają oraz ewentualnie też na ich zapachu. Od niedawna też coraz większa liczba osób czyta ich skład i wybiera kolorowe świece z wosku naturalnego, które mają ogromną przewagę nad tymi syntetycznymi. Do wykonania zwykłych świec wykorzystuje się parafinę, która z kolei jest produktem ubocznym torfu, smoły węgla lub rafinacji ropy naftowej, co nie brzmi w żaden sposób ani optymistycznie dla naszego środowiska, ani komfortowo dla nas, użytkowników takich świec. Nic zatem dziwnego, że coraz częściej wybieramy świece z wosku pszczelego, czy sojowego lub po prostu kupujemy te wykonane z naturalnych składników organicznych. Takie świece są także znacznie lepszym wyborem, gdy szukamy wariantów zapachowych. Ich zapach pochodzi od naturalnych olejków eterycznych, dzięki czemu takie świece nie pachną mdło i chemicznie. Kolejną ich zaletą jest fakt, że świece te nie posiadają szkodliwych pierwiastków, dlatego mogą z nich korzystać osoby cierpiące na alergie.   

Naturalne świece zapachowe cechuje także znacznie dłuższy czas spalania, dlatego nawet, jeżeli z pozoru taka świeca wydaje się być droższa od tej parafinowej, to dzięki swojej wydajności tak naprawdę płacimy za nią znacznie mniej. Warto także wspomnieć o tym, że naturalny wosk łatwiej będzie nam usunąć zarówno z tkaniny, jak i blatu na przykład stołu bądź komody.