Zagraniczna wycieczka z tłumaczem do Kudowej Zdrój

Polska jest bardzo atrakcyjnym miejscem wypoczynkowym dla zagranicznych turystów. Wbrew opinii samych Polaków na naszych terenach znajduje się wiele miejsc posiadających duże walory wizualne. Polska flora i fauna jest naprawdę piękna i urzekająca. Dodatkowo znajdują się tutaj aż 45 miasta posiadających status uzdrowiska, co stanowi nie lada atrakcję, zwłaszcza dla obcokrajowców. Miejsca te stają się corocznie celem odwiedzin zagranicznych gości.

Zagraniczna wycieczka – Kudowa Zdrój

kudowa zdrójKudowa Zdrój jest jedną z 45 miejscowości uznanych za miasta uzdrowiskowe na terenie Polski. Miasto to zawdzięcza swój status uzdrowiskowy temu, że panujący tam klimat jest stosunkowo łagodny, a na obszarze samego miasta znajduje się kilka źródeł wód mineralnych. Kudowa Zdrój położona jest w województwie dolnośląskim w powiecie kłodzkim. Leży ona w dolinie na pograniczu Gór Stołowych i Pogórza Orlickiego na wysokości około 400 m n.p.m, czemu zawdzięcza swój specyficzny klimat. Wartości lecznicze nie są jednak jedyną atrakcją tej miejscowości. Na jej terenie znajdują się ciekawe zabytki, które zostały wpisane do Rejestru Narodowego Dziedzictwa, należą do nich:

  • samo miasto, a właściwie jego urbanistyczny układ z XV-XX w.
  • kościół parafialny pod wezwaniem św. Katarzyny z XVII w.
  • dzwonnica wiejska
  • cmentarz przykościelny
  • budynki w skansenie
  • kościół parafialny pod wezwaniem św. Bartłomieja z XIV w.
  • park zdrojowy
  • kaplica ewangelicka

Wszystko to sprawia, że Kudowa Zdrój jest prężnie rozwijającym się ośrodkiem turystycznym, który odwiedzany jest nie tylko przez Polaków, ale także i zagranicznych turystów.

Atrakcje dla zagranicznych gości – wycieczka i tłumacz

kudowa zdrójNa terenie Kudowej Zdrój znajduje się wiele atrakcji dla zagranicznych gości, jednak by mogli się oni w pełni nimi cieszyć, a także poznać historię konkretnych zabytków czy też muzealnych eksponatów potrzebne będzie im towarzystwo tłumacza, który objaśni i opowie im wszystko w zrozumiałym dla nich języku. Usługi tłumacza mogą okazać się szczególnie potrzebne zwłaszcza, gdy przyjdzie do zwiedzania muzeów, a przede wszystkim największej atrakcji miasta jaką jest Kaplica Czaszek. Objaśnienie do tej atrakcji jest kluczowe, by zrozumieć jej niezwykłość oraz historię. Sama kaplica jest jedną z trzech znajdujących się na terenie całej Europy, a wyłożona ona została czaszkami i piszczelami osób zmarłych a trakcie trwania wojny trzydziestoletniej i zarazy. Ciekawe również mogą się okazać budowle w skansenie, wraz z opowieścią o historii swoje powstania oraz wszelkie kościoły i zabytkowe budowle.

Język angielski – językiem obowiązkowym dla każdego tłumacza i przewodnika zagranicznych turystów

tłumaczW dzisiejszych czasach, gdzie niemal każdy posługuje się językiem angielskim, zazwyczaj wystarcza, by tłumacz czy też przewodnik znał ten język aby móc swobodnie opowiedzieć zagranicznym gościom o znajdujących się w mieście zabytkach, jego historii, a także eksponatach wystawionych w miejscowych muzeach. Nie oznacza to, że za pośrednictwem tego języka zawsze w sposób dokładny i pozwalający na zrozumienie będzie mógł przedstawić wszystkie atrakcje danego ośrodka miejskiego, jednak jest on najbardziej uniwersalny. Zagraniczni goście wybierający się do polskich miast w celach rekreacyjnych, mogą sami zaopatrzyć się w przewodnika albo tłumacza, który oprowadzi ich po mieście lub też nająć jakiegoś odpowiadającego ich potrzebom już na miejscu. Nie zmienia to jednak faktu, że bez znajomości języka polskiego żaden zagraniczny turysta nie będzie mógł cieszyć się w pełni atrakcjami turystycznymi oferowanymi w Kudowej Zdrój, a co za tym idzie jego wycieczka będzie niepełna.


 

Informacje turystyczne:


 

Podusmowując:

Kudowa Zdrój to miejsce, które cieszy się rosnącym zainteresowanie turystów tak polskich, jak i zagranicznych. Jest to pełna uroku miejscowość posiadająca ciekawą historię, walory uzdrowiskowe oraz spora listę ciekawych zabytków. Dodatkowo jest to bardzo dobra baza wypadowa do wycieczek w Góry Stołowe, która posiada dużą ilość miejsc noclegowych. Wszystko to sprawia, że coraz częściej turyści odchodzą od dobrze znanego wszystkim Zakopanego i wybierają właśnie tę miejscowość jako miejsce do spędzenie swojego urlopu.

Dodaj komentarz