Zadbaj o podłogę

W naszym domowym wnętrzu możemy wszystko urządzić tak, aby dobrze się w nim czuć. Powinniśmy stawiać na rozwiązania, które sprawdzą się przez wiele lat, tak aby móc maksymalnie wykorzystać ich żywotność. W kwestii pokrycia podłóg każdy ma inne zdanie: jedni wolą płytki, drudzy drewnopodobne panele, a jeszcze inni decydują się na wykładziny lub prawdziwe deski drewniane. O czym warto pamiętać, wybierając rodzaj podłogi?

Dbanie poprzez cyklinowanie

cyklinowanie parkietów bydgoszczKażde pokrycie podłogi potrzebuje trochę innej pielęgnacji. Płytki należy regularnie myć, zwłaszcza w rejonie fug, które bez odpowiedniego szorowania pokrywają się brzydkim nalotem. Panele trzeba regularnie odkurzać i zmywać za pomocą mopa. Wykładzina jest szczególnie wymagająca, ponieważ trzeba ją nie tylko często odkurzać, ale także co jakiś czas prać na całej powierzchni. Inaczej ma się sprawa w kwestii parkietów, w tym mozaiki parkietowej, a także podłóg z litych desek lub desek malowanych farbą olejną. Co najmniej co kilkanaście lat powinniśmy je wycyklinować. Jeśli interesuje nas cyklinowanie parkietów Bydgoszcz to miasto, w którym znajdziemy fachowców wykonujących prace z tego zakresu. Co daje nam ten zabieg? Odnawia drewnianą podłogę na kolejne lata. Najważniejszym etapem cyklinowania jest zeszlifowanie zużytej wierzchniej warstwy za pomocą cykliniarki. Jest to urządzenie, w którym montuje się papier ścierny na specjalnych obrotowych tarczach. W ten sposób możemy pozbyć się wgłębień, rys, wgnieceń oraz uporczywych plam i odbarwień.

Jeśli zdecydowaliśmy się na wyłożenie podłogi parkietem, mozaiką parkietową albo deskami, będziemy musieli zadbać o odpowiednią dla nich pielęgnację. Poza cotygodniowym myciem i odkurzaniem będziemy musieli zainwestować w profesjonalną usługę cyklinowania raz na kilkanaście lat.