Zabiegi w komorach hiperbarycznych

Obecnie nigdzie na świecie nie ma miejsca, gdzie można oddychać w stu procentach czystym powietrzem, ponieważ działalność człowieka skutecznie je zanieczyściła licznym substancjami i związkami o działaniu chorobotwórczym.

Ile jest koszt zabiegu w komorze hiperbarycznej?

komora hiperbaryczna warszawa cennikDziś za oddychanie czystym powietrzem trzeba zapłacić. Tak też jest w górach, gdzie turystów obowiązuje tak zwana opłata klimatyczna. Jednak co do jakości tego powietrza można dziś mieć wiele do życzenia, ponieważ ogólne zanieczyszczenie powietrza zwiększa się z każdym rokiem. Osoby z chorobami układu oddechowego szczególnie odczuwają działanie smogu, który wiele osób zabija. W ramach walki z takimi chorobami, prowadzone są terapie tlenowe, które przeprowadzane są w komorach hiperbarycznych. Są to szczelnie zamknięte pomieszczenia, do których wprowadzany jest tlen pod ciśnieniem nawet trzy razy większym niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki temu zostaje pokonana fizjologiczna bariera tlenu w przedostaniu się do ludzkiego organizmu. Czysty tlen dociera do każdej komórki, a nawet do miejsc nieukrwionych, dlatego też skuteczność tej metody jest tak wysoka. Jeżeli jest nam potrzebna komora hiperbaryczna Warszawa cennik obejmuje zabiegi od czterdziestu pięciu do sześćdziesięciu minut, które przeprowadzane są w kilku seriach. Pomiędzy nimi są krótkie przerwy, a ciśnienie w komorze jest systematycznie zwiększane w miarę upływu czasu, jaki się spędza wewnątrz. W czasie zabiegu w komorze, pacjencji muszą być w bieliźnie i bez biżuterii.

Każdego roku z terapii tlenowej w komorze hiperbarycznej korzystają tysiące osób, które zmagają się z przeróżnym chorobami. Takie zabiegi mają zbawienny wpływ na całe ciało, które znacznie szybciej się regeneruje pod wieloma względami. Taka metodą można skutecznie wzmocnić swoją odporność.