Wystrój sali weselnej i ozdobienie samochodu

Organizacja wesela to nie tylko te wielkie sprawy, jak wybór odpowiedniej sali czy sukni ślubnej, ale także i te mniejsze jak choćby dobór odpowiednich dekoracji do wybranej Sali i wynajętego czy tez własnego samochodu. Jeśli chodzi o pomysłu na dekoracje to przyszli małżonkowie dosłownie się w nich prześcigają. Jeśli nie masz pomysłów na to jak udekorować swoją sale weselną albo samochód oto kilka podpowiedzi, które mogą się przydać.

Czy kwiaty i balony ozdobne ozdobią salę weselną?

Balony na weseleJeśli chodzi o dekoracje Sali możliwości jest naprawdę wiele, to na co się możemy zdecydować w dużej mierze zależy od tego jak duża jest sala oraz od tego jaki charakter ma mieć cała uroczystość. Jeśli ma być to skromne aczkolwiek eleganckie przyjęcie wówczas postawmy na klasyczne dekoracje w postaci świeczników i żywych kwiatów rozstawionych na stołach, a także ozdobnych materiałów, które będą dopełnieniem obrusu. Warto także przybrać krzesła, jeśli są one wykonane z pięknego drewna. Wówczas nie warto ich zasłaniać, jeśli jednak ich jakość wykonania pozostawia coś do życzenia wówczas można je przybrać materiałem i przepasać wstęgami. Zanim jednak przejdziemy do samego dekorowania wyżej wskazanymi elementami warto ustalić motyw przewodni, czyli to jakiego koloru będzie się trzymać, tak by zestawione ze sobą dodatki tworzyły harmonijna całość. Przy doborze konkretnego koloru warto uwzględnić także to w jakiej tonacji utrzymana jest sala w której ma odbywać się przyjęcia, tak by jej wystrój pasował do naszej aranżacji. Jeśli organizujemy topowe polskie wesele, czyli jakby nie było dość huczną uroczystość, dekoracje na które się zdecydujemy mogą być nieco większe. Tutaj pozwolić sobie na takie rozwiania jak:

  • brama z balonów
  • girlandy
  • specjalne miejsce dla młodej pary
  • dekoracja elementów Sali (kolumny, okna)
  • dekoracja stołu
  • dekoracja krzeseł

W tym przypadku podobnie jak poprzednio na początku warto ustalić sobie to jakiej linii kolorystycznej chcemy się trzymać. Zasada jeśli chodzi o dekoracje stoły i krzeseł jest praktycznie ta sama, jeśli chodzi natomiast o dekoracje miejsca dla młodej pary, to w tym celu można zdecydować się na zakup gotowych ozdób, które na przykład większą się na ścianie, albo na przykład wykonać łuz z balonów ozdobnych rozpięty nad stolikiem młodych. Dobór rozwiązania właściwie zależy od upodobań samych zainteresowanych, chodzi jedynie o to, by takie miejsce z daleka przykuwało uwagę. Bardzo modne jeśli chodzi o dekoracje Sali weselnej są girlandy wieszane pod sufitem, zwykle są to dużego wstęgi dodatkowo upiększone. Dekorując sale pamiętajmy jednak o tym, ze co za dużo to niezdrowo, więc z ilością ozdób tez nie ma co przesadzać.

Wybieramy auto do ślubu i balony z nadrukiem

Samochód na ślubJeśli chodzi o samochód do ślubu, to ogólna zasada mówi, ze ma się on wyróżniać. Co za tym idzie aby uzyskać taki efekt można wybrać dwie drogi. Pierwsza z nich jest wszystkim dobrze znane, dość bogate zdobienie auta za pomocą kolorowych balonów najlepiej z napisem nowożeńcy i świeżych kwiatów montowanych na różnych elementach samochodu. Wprawdzie zwykle jeśli chodzi o balony do wybiera się te w odcieniu bieli i jasnych pasteli, ale jeśli chodzi już o kwiaty to zwykle najlepiej prezentują się czerwone róże. To jaki charakter będą miały dekoracje w dużej mierze zależy od samych młodych i tego jakie maja oni upodobania, ponieważ samochód może być przystrojony na poważnie, czyli elegancka klasyka, ale i z odrobiną humoru, czyli można także przywiązać do zderzaka puszki.

Samochód do ślubu, czyli limuzyna i retro auto

Auto na weseleJak zostało powiedziane na wyróżnienie auta ślubnego są dwa sposoby, jednym są znane wszystkim dekoracje, drugim wynajęcie specjalnego samochodu, który już sam z siebie będzie się wyróżniał. W tym celu zwykle najlepiej sprawdzają się stare samochody, czyli tak zwane auta retro, które mają swój niepowtarzalny klimat, jednak to rozwiązanie pasuje raczej do uroczystości utrzymanych w dość klasycznym klimacie, Drugim są limuzyny, które właściwie do każdego ślubu pasują. Przy wynajmie limuzyny ważnym jest by pamiętać o tym by była ona biała. W końcu to właśnie ten kolor kojarzy się ze ślubem i weselem.

 


 

Ciekawe informacje związane z temat dostępne są na:

  • Balonyzlogo.pl – strona firmy oferującej balony z nadrukiem
  • Slub-wesele.pl – portal internetowy poruszający tematykę ślubną i weselną
  • Autadoslubu.pl – strona przedsiębiorstwa z Poznania oferującego auta na ślub i wesele

 

Podsumowanie poruszanych zagadnień

Ozdobienie Sali jak i samochodu ślubnego to równie istotne elementy co wybór oprawy muzycznej, jeśli chcemy być w pełni zadowoleni z przyjęcia to nie możemy o tym zapomnieć, bo w tak ważnym dni znaczenie ma nawet najdrobniejszy szczegół.

Dodaj komentarz