Wypożyczenie namiotu na wesele w plenerze – porady

Ważnym dla każdego z nas jest dzień naszego ślubu. Oczywiście zależy nam na tym, żeby wszystko było zorganizowane jak najlepiej i żeby wszyscy wspominali ten dzień z uśmiechem na twarzy. Możemy posiłkować się metodami już wcześniej stosowanymi, albo wymyślać rozwiązania bardziej oryginalne.

Wypożyczalnia namiotów – przyda się podczas organizacji wesela

wynajem namiotów weselnychOczywiście organizowanie wesela rozpoczynamy już nawet na dwa lata przed wyznaczoną datą. Pierwszym krokiem jaki podejmujemy jest zdecydowanie zarezerwowanie odpowiedniej sali albo restauracji, w której odbywać będzie się nasze wesele. Możemy się zdecydować, na którąś z pobliskich sal bankietowych, jednak jeśli zależy nam na czasie i chcemy zorganizować nasz ślub już niedługo, może to być niemożliwe, aby znaleźć wolny termin. Wtedy musimy podjąć decyzję o wybraniu innego rozwiązania. Całkiem dobrym może okazać się wypożyczenie namiotu i zorganizowanie imprezy na świeżym powietrzu. Wynajem namiotów jest co raz bardziej popularny dzisiaj. Daje nam wiele możliwości. Przede wszystkim zaletą takiego namiotu jest to, że możemy wybrać wielkość odpowiednią dla nas. Dostosujemy ją do liczny zaproszonych przez nas gości. Niekiedy jest to zdecydowanie największy problem, kiedy szukamy sali. Albo jest za mała i wszyscy się nie pomieszczą, albo jest zbyt duża. Kolejnym dużym atutem wesela organizowanego w wynajętym namiocie będzie możliwość zastosowania dowolnych dekoracji. Idąc do restauracji, zazwyczaj mają oni już określony styl pomieszczeń i nie jest mile widziane wprowadzanie zmian. Dodać możemy jedynie kilka swoich elementów, chociaż to nie zawsze pasuje do całości i najczęściej po prostu z tego rezygnujemy.

Szafa chłodnicza niezbędna w wynajętym namiocie

szafa chłodniczaOczywiście zorganizowanie wesela w namiocie to również dodatkowe elementy, o których zapewnienie musimy zadbać. Oczywiście wyposażenie namiotu może być również dostarczone przez firmę, która oferuje całą obsługę imprezy. Jednak często sami musimy się o nie zatroszczyć o wszystko co będzie konieczne podczas wesela. Chodzi między innymi o:

  • stoły
  • krzesła
  • parkiet
  • lady chłodnicze
  • scena
  • oświetlenie

Na wesele z całą pewnością niezbędne będą stoły i krzesła. Bez tego nie będzie możliwe odpowiednie przyjęcie zaproszonych gości. Poza tym gdzieś w namiocie powinna znaleźć się również scena dla zespołu muzycznego oraz parkiet do tańczenia. Są to elementy, które zapewnią naszym gościom dobrą zabawę. Oczywiście na każdym weselu bardzo ważne jest również jedzenie. Można ułatwić sobie sprawę i zamówić catering. Będzie to najlepsze rozwiązanie w przypadku organizacji wesela w namiocie. Może nigdzie w pobliżu nie być dostępu do kuchni. Jednak aby odpowiednio przechować niektóre potrawy, jak na przykład desery czy zimne przekąski z całą pewnością przyda się szafa chłodnicza. Ułatwi to serwowanie gościom dobrego jedzenia. To samo dotyczy przechowywania chociażby lodu do drinków czy lodów na przygotowanie deserów lodowych. W tym celu niezbędna okaże się zamrażalka przeszklona. Pozwoli ona odpowiednio wyeksponować już przygotowane mrożone desery.

Fotografia ślubna – wspomnienia na papierze

fotografia ślubna w plenerzeOczywiście poza zapewnieniem tych wszystkich można powiedzieć praktycznych elementów, powinniśmy również rozważyć różnego rodzaju atrakcje dla naszych gości. Oczywiście można zatrudnić barmana, który zadba o kolorowe drinki dla nich. Przede wszystkim zadbać powinniśmy o dobrą oprawę muzyczną imprezy. Udany wieczór chcielibyśmy wspominać przez długi czas. W tym celu na pewno przydatny będzie fotograf i zorganizowana przez niego sesja ślubna. Odpowiedniej jakości zdjęcia z przebiegu całej uroczystości pozwolą zachować na dłużej najważniejsze momenty wieczora. Goście obecni i para młoda będą mogli wracać do tego dnia za każdym razem kiedy będą oglądać zdjęcia.


Więcej na ten temat na:

  • Slub-wesele.pl – internetowy portal poświęcony branży ślubnej
  • Turbonamioty.pl – strona internetowa wypożyczalni namiotów weselnych
  • CB-chlodnictwo.pl – witryna internetowa firmy sprzedającej zamrażarki przeszklone
  • VFstudio.eu – strona internetowa studia fotografii ślubnej z Torunia

Podsumowanie tematu

Warto również wspomnieć, że dodatkową opcją jaką daje na wynajęcie namiotu jest to, że możemy go ustawić tam, gdzie chcemy. Wynajmując restaurację lub salę nie zawsze znajdują się one w otoczeniu, jakie nam odpowiada. Wybieramy ją bo spełnia inne nasze oczekiwania i ma wolny termin.