Wyposażenie firmy przemysłowej

Firmom przemysłowym, aby mogły odpowiednio funkcjonować potrzebne jest odpowiednie wyposażenie firmy. Usprawnia ono zarówno pracę jak i poprawia bezpieczeństwo firmy.

Po co pulpit sterowniczy?

Pulpit sterowniczyPulpity sterownicze służą do sterowania urządzeniami i maszynami. Takie pulpity są niezbędnym wyposażeniem firm przemysłowych, które do swojej pracy wykorzystując jakiekolwiek urządzenia. Zazwyczaj taki pulpit ma formę płaskiej powierzchni z:

 • przełącznikami,
 • przyciskami,
 • licznikami,
 • wyświetlaczami,
 • pokrętłami.

Główną funkcją pulpitu sterowniczego jest umożliwienie komunikacji człowiekowi z maszyną. Panel odbiera sygnał, a następnie przekazuje go do urządzenia. Obecnie bardzo często panele sterownicze są wyposażone w ekrany dotykowe oraz oprogramowanie. Mogą być wykonane z :

 • blachy stalowej,
 • blachy aluminiowej,
 • stali nierdzewnej.

Pulpity sterownicze są wykorzystywane w różnych branżach. Obsługują bardzo odmienne maszyny. Jednak ich cechą wspólną jest nadal obsługa maszyn. Pulpity sterownicze można spotkać również w łodziach, samochodach, pociągach. Rozbudowanie pulpitu przede wszystkim zależy od tego jakie urządzenie obsługuje.

Jakie krzesła przemysłowe powinny znaleźć się w firmie?

LaboratoriumKrzesła przemysłowe, jak i taborety laboratoryjne są bardzo ważnym elementem wystroju firmy przemysłowej. Krzesła przemysłowe i laboratoryjne powinny być wykonane z materiału, który jest odporny na różne drażniące substancje i na dezynfekcje. Takie krzesło powinno być również odporne na uszkodzenia mechaniczne, które bardzo często, szczególnie w fabrykach mogą się zdarzyć. Taborety laboratoryjne powinny być bardziej odporne na wszelkiego typu substancje chemiczne w porównaniu do krzeseł przemysłowych. Codziennie są narażone na działania substancji szkodliwych, czy żrących. Przy tego typach siedzeniach ważna jest regulowana wysokość, wyprofilowane oparcie. Taborety laboratoryjne według norm powinny posiadać kółka, które mogą się poruszać po powierzchniach miękkich oraz twardych, lub powinny posiadać stopy ślizgowe.

Czym są szafy rozdzielcze?

Szafa rozdzielczaSzafy rozdzielcze najczęściej są elementem sieci instalacji elektrycznej. Składają się z urządzeń i podzespołów. Jej zasadnicze funkcje to:

 • ochronna,
 • regulacyjna,
 • pomiarowa,
 • sterownicza.

Szafy rozdzielcze, które są stosowane w pomieszczeniach powinny posiadać stopień ochrony IP40, do tego powinny mieć zamontowane urządzenie chłodnicze. Do tego projektując szafy rozdzielcze powinno się uwzględnić wolną przestrzeń, która będzie wykorzystana przy ewentualnej rozbudowie. Szafy rozdzielcze mogą, mieć różne kształty i kolory. Te stosowane w domach mą przybierać różne faktury, i ma ścianach naprawdę wyglądają elegancko. Niektóre nawet na drzwiczkach frontowych mają mocowane obrazy, tak by zamaskować, że taka szafa znajduje się na ścianie. Większe szafy są montowane na fundamentach betonowych lub metolowych. Zamiast fundamentów mogą być stosowane cokoły wolnostojące lub zakopywane. Najczęściej są wykonywane z blachy stalowej lub ocynkowanej. Profile perforowane są zazwyczaj spawane poziomo wewnątrz ram, tak by wygodniej instalować urządzenia. Gdy szafy maja szerokość większą od 1000 mm, montowane są podwójne drzwi. Drzwi w szafach otwierają się maksymalnie pod kątem 180º. Są montowane na zintegrowanych czopach. Drzwi mogą być w konstrukcji:

 • jednodrzwiowej,
 • dwudrzwiowej,
 • asymetryczny podział drzwi.

Więcej informacji można uzyskać na stronach:


 

Kilka słów na koniec:

Wyposażenie firm jest bardzo ważne. Usprawniają one procesy produkcyjne, również zachowują bezpieczeństwa. Szafy rozdzielcze maskują kable, które mogły by spowodować potencjalne zagrożenie. Pulpity sterownicze umożliwiają mobilne sterowanie urządzeń, co powoduje, że osoba obsługująca nie musi mieć kontaktu z pracująca maszyną. Do tego krzesła przemysłowe, usprawniają pracę, pracownik nie czuje się zmęczony, ma lepsze warunki pracy przy czym staję się wydajniejszy.

Dodaj komentarz