Wynajem dźwigów i podnośników – można zarobić?

Przydatne podczas wielu prac budowlanych czy montażowych urządzenia z reguły są kosztowne – płaci się za ich jakość oraz odpowiednie funkcje, bez których nie byłoby możliwe szybkie i sprawne przeprowadzenie np. remontu lub instalacji. Z powodu wysokich cen nie ma praktycznie sensu, by osoby prywatne lub małe firmy inwestowały w sprzęt do własnych potrzeb, byłoby to bowiem poniesienie jednorazowego wydatku. Zamiast nabywać drogie maszyny, lepiej jest skorzystać z usług innych firm, specjalizujących się w wynajmie takowych lub/oraz wykonywaniu prac z ich użyciem na zamówienie klienta.

Wynajem dźwigów – czy to się opłaca?

podnośniki koszoweDla firm, które prowadzą wynajem dźwigów bądź innych urządzeń o podobnej funkcjonalności, udostępnianie posiadanej „floty” stanowi okazję do uzyskania zwrotu kosztów poniesionych zarówno na zakup wyposażenia, jak i na wszystkie działania wiążące się z konserwacją lub renowacją tych sprzętów czy pojazdów. Na szczęście nie jest to trudne, dźwigi bowiem stosowane są w bardzo wielu miejscach wymagających wynoszenia lżejszych lub cięższych ładunków na duże wysokości, przenoszenia ich z jednego punktu w drugie itd. Maszyny te pozwalają na znaczne zaoszczędzenie czasu i trudu. Usługi dźwigiem można wykupić na krótszy lub dłuższy czas, z reguły im dłużej stosowany jest dźwig, tym większa oszczędność dla wynajmującego (część firm oferuje zniżki).

Usługi dźwigiem, wynajem podnośników i inne opłacalne sposoby pomocy w pracach budowlanych

usługi dźwigoweNa prawie każdym placu budowy znajdzie się zastosowanie dla dźwigów czy podnośników. Oprócz większych prac, urządzenia te towarzyszą też mniej znaczącym remontom bądź są przydatne przy jednorazowych działaniach typu montaż czegoś na wysokości, przeniesienie towaru, ewentualnie załadunek cięższych produktów na pojazd – widać więc, że dźwigi i podnośniki przydają się też w transporcie. Możliwości, jakie oferuje np. podnośnik przejezdny, są warte swojej ceny, więc zainwestowanie w różne tego typu maszyny jest kosztowne, ale bardzo szybko przynosi opłacalne rezultaty

Gdzie znaleźć wynajem dźwigów i podobne usługi?

Firma decydująca się na wynajem dźwigów czy podnośników musi mniej więcej zauważyć, w jakim regionie pozyska największą ilość klientów. Obserwację taką prowadzi się jeszcze przed rozpoczęciem działalności, wykonując tzw. badanie rynku. Potencjalni klienci szukają interesujących ich usług nie tylko wędrując po ulicach, ale też korzystając z różnego rodzaju serwisów internetowych bądź prasy zawierającej ogłoszenia. Trzeba więc w koszt rozkręcenia działalności wliczyć też, czasem spore, wydatki na reklamę (co więcej, nie jest to jednorazowy zabieg, reklamę trzeba utrzymywać przez cały czas).
Oprócz samego wynajmu urządzeń przydatnych w pracach budowlanych czy remontowych, klienci mogą oczekiwać pomocniczych usług, np.:

  • usługi dźwigiem (firma udostępnia nie tylko dźwig, ale też profesjonalnego operatora)
  • serwisu wynajętych maszyn
  • fachowych porad, dotyczących chociażby najlepszego doboru urządzenia do konkretnego zastosowania
  • sprzedaży niektórych produktów, zwłaszcza tych o mniejszych gabarytach, jeśli kogoś nie satysfakcjonuje wynajem

 Źródło:


 

Firmy oferujące wynajem podnośników, dźwigów itd

wynajem dźwigówKonkurencja na rynku jest, owszem, ale dotyczy to każdej branży i jeśli tylko zostanie dobrze dobrany rejon świadczenia usług, nie należy obawiać się braku klientów. Najważniejsza staje się odpowiednia promocja (pokazanie się klientom od najlepszej strony) jak również pilnowanie, by wszystkie świadczone usługi, porady, rozmowy z klientami czy inne spotkania charakteryzowały się najwyższą jakością i dbaniem o szczegóły. Nie bez znaczenia jest też wyposażenie firmy, która musi być w stanie sprostać rosnącym wymaganiom klientów, jak również zwiększającej się ich ilości. Trzeba posiadać odpowiednią ilość urządzeń i produktów do wynajęcia, by nie zdarzały się problemy z udostępnianiem dźwigów czy podnośników w szczególnie „gorących” okresach w roku (nieraz można zauważyć wzmożoną częstotliwość wszelkich prac remontowych i budowlanych).

Dodaj komentarz