Wykorzystanie gwoździarek do łączenia elementów drewnianych

 

Dwa elementy wykonane z drewna łączy się najczęściej za pomocą gwoździ. Do dzisiaj jest to najlepsza metoda na szybkie i solidne połączenie, wykorzystywana przez cieśli i dekarzy od wielu lat. Gwoździe można wbijać za pomocą tradycyjnego młotka, ale dzisiaj istnieją także inne, szybsze metody wykonania tego zadania.

Wykorzystanie gwoździ łączonych plastikiem w gwoździarkach

gwoździe łączone plastikiemNowoczesna technika zawitała także nawet w tak prostej dziedzinie jak wbijanie gwoździ. Pomimo tego, że młotek jest jak najbardziej dość szybką metodą, to jednak elektryczne wbijaki do gwoździ, zwane gwoździarkami, robią to o wiele szybciej. Za pomocą tego narzędzia gwoździe wbija się w ułamku sekundy, wystarczy tylko przyłożyć, przypominającą pistolet gwoździarkę, w odpowiednie miejsce i wcisnąć spust. Gwoździarka z dużą siłą wbije gwóźdź w dane miejsce łącząc drewniane elementy konstrukcyjne. Gwoździarki nastawione są na duża wydajność, dlatego też wskazane jest, aby po każdym wbiciu nie wkładać do niej ponownie następnego gwoździa, tylko żeby była ona od razu gotowa do kolejnego wbicia. W tym celu w gwoździarkach stosuje się gwoździe łączone plastikiem, które ładuje się do urządzenia jak magazynki w pistolecie. Takie gwoździe są składane w pakietach po kilkadziesiąt sztuk i wkłada się je do odpowiedniej przegrody. Dzięki temu maszyna jest w stanie jeden po drugim wbić w ciągu chwili wszystkie gwoździe z magazynka.

Dzięki gwoździarkom prace z elementami drewnianymi zostały bardzo usprawnione. Odpowiednie pakiety gwoździ połączone plastikiem stały się idealnym rozwiązaniem dla tych urządzeń, które zwiększyły szybkość ich działania. Trzeba oczywiście pamiętać, aby wkładać do gwoździarki odpowiednio przeznaczone dla niej pakiety połączonych gwoździ, które będą do danego urządzenia pasowały.