Wykorzystanie drutów stalowych do mocnego podłoża tarasowego

Jest taki wspaniały sposób, który umożliwia wykonanie tarasu ogrodowego w sposób szybki i chyba najtańszy z możliwych, a jednocześnie piękny i trwały, dzięki mocnej konstrukcji ze stalowych drutów. Jeśli ktoś potrzebuje rady jak samemu wykonać takie cudo to zapraszam do przeczytania poniższego tekstu.

Jak samemu zbudować duży taras ogrodowy?

druty stalowe okrągłeWielu fachowców może się zbulwersować, tym co napiszę, ale mój taras, dzięki specjalnej stalowej konstrukcji właśnie kończy dziesięć lat. Siedząc sobie wygodnie na fotelu ogrodowym i obserwując jak niewiele potrzeba, aby cieszyć się czymś co można samemu wykonać, postanowiłem krótko podzielić się, jak to zrobić. Co będzie nam potrzebne? Mianowicie najważniejsze będą chęci, potem trochę betonu (mrozoodpornego), płyty betonowe w dwóch kolorach (wybór płyt do wyboru, choć ja polecam biały i szary) i niezastąpione druty stalowe okrągłe, które będą filarem naszej budowy. To od ich odpowiedniego rozłożenia i połączenia zależeć będzie trwałość tarasu. W tej metodzie nie musimy wykopywać ziemi, nasypywać wielu warstw żwiru, piasku i tym podobnych materiałów stabilizujących. Oszczędzamy więc na wielu pracach, transportach i zupełnie niepotrzebnej stracie pieniędzy. Nie ważne również jest podłoże jakim dysponujemy, czy jest to trawa, czy stary pękający taras, nie ma to zupełnie żadnego znaczenia. Pamiętajmy tylko o specjalnej folii, na którą będziemy układać nasze druty. Wcześniej jednak wykonujemy deskowanie, które powinno mieć kształt naszego wymarzonego tarasu i dopiero po tej czynności kładziemy naszą stalową drucianą konstrukcję. Układamy je na podstawkach ( wysokość ok 1 cm) i w taki sposób, aby tworzyły kratownicę. Następnie za pomocą cienkiego drucika i kombinerek łączymy ze sobą poszczególne miejsca styku drutów. Tak ułożona konstrukcja jest gotowa do dalszych prac, które w dalszym ciągu będą przyjemnością. Jeżeli mamy możliwość, aby wjechała mała betoniarka, to zamawiamy dostawę świeżego betonu ( są już firmy które dostarczają taki gotowy beton do mniejszych prac budowlanych)

Wylewamy warstwy betonu i pozostawiamy do wyschnięcia ( czas wg wskazówek producenta) po wyschnięciu nakładamy warstwę płynu izolującego i chroniącego beton przed różnego rodzaju grzybami i przystępujemy do finału. Na takiej powierzchni możemy układać dosłownie wszystko, od wcześniej wspomnianych płyt betonowych, poprzez kafelki, a skończywszy na tarasie z drzewa egzotycznego. Ja proponuje płyty betonowe, kładzone na podstawkach. Wówczas praca przy takim podłożu będzie wyglądała jak zwykłe układania klocków.