Wybór najlepszej pościeli

 

Statystyki pokazują, że Polacy przesypiają około sześć – siedem godzin na dobę. Głównie śpimy w łóżkach dwuosobowych, bo w takich jest najwięcej miejsca i posiadamy bawełnianą pościel sprawdzającą się o każdej porze roku.

Na co zwracać uwagę przy zakupie pościeli?

pościel 200x220 andropolNie ma nic przyjemniejszego, niż po całym dniu pracy wziąć prysznic i położyć się na miękkiej i pachnącej pościeli. W jakości snu, największe znaczenie ma łóżko i jego materac, ale zaraz po nich jest pościel, na której śpimy i którą się przykrywamy. Na dwuosobowe łóżko najlepsza jest pościel 200×220 Andropol, ponieważ będzie pasować nawet na największe łoże małżeńskie. Nawet przy dwóch dorosłych osobach, po przykryciu się zostaje jeszcze nieco miejsca po obu stronach. Pościel najczęściej jest wykonana z wysokogatunkowej bawełny, która świetnie chłonie wodę i pozwala skórze oddychać. Firma Andropol produkuje także pościel z jedwabiu, satyny i kory. Jest to ceniona na polskim rynku marka, która istnieje już przeszło sto lat i ciągle się rozwija. Przy zakupie pościeli należy zwracać uwagę na materiał z jakiego jest ona wykonana, ponieważ sztuczne domieszki powodują, że zaczynamy się pocić i jest nam gorąco. Poszwy muszą pasować na kołdrę i poduszki, dlatego trzeba sprawdzać ich rozmiar. Jeżeli chcemy kupić pościel dla malucha, to musi ona jeszcze posiadać niezbędne certyfikaty jakości i być wolna od wszelkich guzików, ostrych elementów, które dziecko może urwać. Na dwuosobowe łóżko pasuje jeszcze pościel w rozmiarze dwieście na dwieście centymetrów.

Dobrą gatunkowo pościel kupimy w sprawdzonych sklepach z tekstyliami do domu, lub w internecie. Warto mieć przynajmniej kilka pościeli w zapasie, żeby w razie potrzeby móc ją szybko zmienić. Ceny pościeli Andropol wahają się w przedziale od stu do nawet dwustu złotych.