Wstawiłam sobie implant zęba

Do tej pory zaniedbywałam stan swojego uzębienia. Chociaż byłam jeszcze młoda, nie miałam już kilku zębów. W końcu postanowiłam, że muszę się za siebie wziąć. Zdecydowałam się uzupełnić ubytki w mojej szczęce. Zależało mi na czasie, ponieważ już niedługo planowałam wciąż ślub i na swoim weselu, jak każda panna młoda chciałam wyglądać zjawiskowo.

Co warto wiedzieć o implantach zębów?

implanty zębowe na bemowieNajpierw jednak musiałam znaleźć odpowiedniego stomatologa, który się tym dla mnie zajmie. To na szczęście nie okazało się niczym trudnym. Bez problemu znalazłam dentystę, który wykonywał implanty zębowe na Bemowie. Mieszkałam niedaleko dlatego zdecydowałam się do niego udać. Nie była to jednak jedyna zaleta wybranego przeze mnie lekarza stomatologa. Przede wszystkim okazał się on bardzo dobrym specjalistą, który wytłumaczył mi na czym dokładnie polega takie leczenie i z czym będzie się wiązało. Dowiedziałam się od niego, że implanty zębowe to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które posiadają pojedyncze ubytki w uzębieniu. Podpowiedział mi on także, że istnieją implanty zębów tytanowe oraz ceramiczne. W mojej sytuacji najlepiej sprawdziłyby się implanty tytanowe i takie też, zdecydowałam się wybrać. Zabieg wstawienia implantu zębowego polega na wszczepieniu w kość szczęki specjalnej śruby, a następnie osadzenie na niej korony zęba.

Obecnie istnieją specjalne metody, które pozwalają na dopasowaniu odcieniu implantu do naturalnego odcienia naszych, pozostałych zębów. To bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie dla osób, które posiadają implanty z przodu szczęki. Dzięki temu nie można bowiem na pierwszy rzut oka zobaczyć, że dany ząb to implant, a nie prawdziwy, żywy ząb. Cieszę się, że trafiłam do taj zaufanego dentysty, który wszystko mi wytłumaczył.