Wizyta w serwisie by wymienić amortyzatory

Polskie drogi nie są europejskiej jakości. Nieraz zdarza się wjechać w dziurę, przez którą amortyzatory mogą się poważnie uszkodzić. Trzeba potrafić wyczuć, kiedy najlepiej jest jechać do serwisu i zająć się tym problemem. Ignorowanie tego może prowadzić do znacznie większych kosztów.

Konieczność wymiany amortyzatorów w aucie

wymiana amortyzatorów w kielcachTak właśnie było w moim przypadku. Czułem, że z amortyzatorami jest coś nie w porządku. Samochód zachowywał się na drodze zupełnie inaczej, niż gdy go kupiłem. Uznałem, że nie będę czekał aż wydarzy się coś złego. Udałem się do serwisu i poprosiłem, by sprawdzili stan amortyzatorów. Niestety okazało się, że miałem rację – kieleccy specjaliści potwierdzili, że amortyzatory nadają się tylko i wyłącznie do wymiany. Chcąc nie chcąc zostawiłem samochód u nich nastawiając się na kosmiczne koszty. Przecież tego rodzaju naprawy zawsze były drogie. Byłem zaskoczony, gdy panowie z serwisu zadzwonili i podali cenę. Gdy dopytywałem, czy to na pewno cena za całość, zaśmiali się i powiedzieli, że wymiana amortyzatorów w Kielcach nie musi wcale być droga. U nich mogłem to na przykład mieć zrobione zarówno porządnie, jak i tanio. Cały uradowany pojechałem autobusem by odebrać swój samochód. Faktycznie po naprawie jazda nim była zupełnie inna. Zwłaszcza było to czuć gdy samochód wpadał w dziurę oraz przy gwałtownym hamowaniu. Cieszę się, że nie zwlekałem – koszt nie był duży, a poprawa jest wyraźnie widoczna. Takich rzeczy zwyczajnie nie można odkładać na kiedyś.

Samochód do dziś jeździ bez żadnych problemów. Raz wymienione amortyzatory trzymają się dzielnie sprawiając, że jazda autem jest znacznie bezpieczniejsza. Nigdy nie miałem w zwyczaju zwlekać z koniecznymi naprawami – ta sytuacja tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że postępuję słusznie.