Wielkoformatowe platformy transportowe

Maszyny które budowane są w naszym zakładzie należą do bardzo gabarytowych urządzeń, i nie są szczególnie łatwe do przewożenia. Jakiś czas temu wykorzystywaliśmy najróżniejsze metody załadunku maszyn na pojazdy, mające dostarczyć je do miejsca docelowego, od żurawi po działające zespołowo wózki widłowe.

Platforma do przewozu przemysłowych gabarytów

platforma do transportu maszynByły to jednak rozwiązania bardzo chałupnicze, i czasem dość naginające zasady bezpieczeństwa, toteż nowe wyposażenie, jakim były platformy transportowe, okazało się być ogromnym ułatwieniem przy dowolnym załadunku. Platforma do transportu maszyn, jaką wykorzystujemy najczęściej jest duża i masywna, ma około czterech metrów na długość i dwa szerokości, a jej ładowność przekracza pięćdziesiąt ton. Podobnie do ręcznych wózków paletowych, platforma może być opuszczana czy podnoszona, a jej podest znacznie ułatwia załadowanie maszyny na pojazdy za pomocą dźwigów, gdyż umożliwia błyskawiczne przełożenie lin transportowych pod daną maszyną i szybki załadunek. Platformy te są oczywiście elektryczne, gdyż taka wersja jest najbardziej optymalna pod względem zużycia paliwa czy energii, choć należy pamiętać iż ich zużycie jest bardzo wysokie, z racji ogromnego obciążenia, jakie ciągle muszą transportować.

W naszym zakładzie używamy bodaj największych platform, służących do przewozu najcięższych ładunków, aczkolwiek w wielu innych miejscach wykorzystywane są platformy bardziej kompaktowe, różniące się od naszej małymi rozmiarami, mniejszym udźwigiem i zastosowaniem. Można więc bez większych trudności dostać tego rodzaju platformy, dostosowane do wymogów zakładu w którym mają być używane. Kilku producentów wykonuje takie platformy na zamówienie, wedle dokładnych specyfikacji osób zamawiających.