Wewnętrzne przemieszczanie towarów w kontenerach rolkowych

Przemieszczanie towarów wewnętrznych jest tak samo ważne dla szybkości działania firmy co umiejętne kierowanie nimi na zewnątrz. Na przestrzeni, takiej jak sklep spożywczy wraz z jego magazynem dobrym rozwiązaniem jest kontener rolkowy, którym łatwo i szybko można przemieszczać towar z jednego miejsca na drugie.

Rollkontener jest niezbędny w dużych supermarketach

rollkonteneryZe względu na ilość towaru magazynowego, głównie w postaci produktów spożywczych, szybkie przekładanie towaru z jednego miejsca na drugie jest niezbędne dla prawidłowego działania sklepu. W momencie dostawy nowego towaru, przed rozpoczęciem rozładowywania pojazdu, na półkach magazynowych musi być wystarczająca ilość miejsca. W takich momentach rollkontenery są niezbędne. Pracownicy, zamiast dźwigać je z magazynu na półki sklepowe, mogą załadować je na wózek magazynowy i przyjechać z nim w wybraną część  sklepu, gdzie następować będzie rozkładanie towaru na półki. Taki sprzęt przydaje się również w sytuacji gdy, towar na półkach  jest wymieniany na nowy np. w momencie zmiany wystawy i należy schować go do  magazynu. Załadowany towarem rollkontener zazwyczaj zabezpieczany jest folia, którą owija się wokół niego, aby zapobiec wypadnięciu produktów. W przypadku towarów wyższej wartości istnieją specjalnie dodatkowe zabezpieczenia, takie jak pasy i klamry, które z łatwością można zamontować do jednej ze ścian kontenera. Czterościenne kontenery posiadają rozsuwane lub zamykaną ścianę, które pełni funkcje drzwi i jest jedna z bezpieczniejszych modeli, ponieważ ze względy na cztery ściany, najskuteczniej zapobiega przed wypadnięciem towaru.

Jego ważną funkcją, o której nie można zapominać, jest utrzymywanie porządku i zaoszczędzanie przestrzeni w magazynie. Produkty załadowane na rollkontener są ułożone jeden na drugim, w równym rzędzie, co sprawia, że towar nie miesza się, a bałagan nie powstaje.