Wakacje w Polsce, gdzie je spędzić, żeby były niezapomniane?

Polska jest pełna przepięknych miejsc i miast, które zapraszają, a wręcz kuszą licznymi, wakacyjnymi propozycjami. Dzięki temu, że bez potrzeby wyjazdów za granicę możemy cieszyć się zarówno dostępem do morza na północy kraju jak i przepięknymi górami na południu, każdy turysta czy urlopowicz znajdzie tu coś dla siebie. Wspierając Was w przygotowaniu wakacyjnych planów, przygotowaliśmy kilka podpowiedzi. Po kolei coś dla miłośników gór, zwolenników czystego nadmorskiego piasku i w końcu dla tych, którzy od wędrówek i opalania wolą zwiedzanie i atmosferę dużego miasta.

zakopaneZakopane, jak twierdzi wielu, to jedno z najbardziej urokliwych miejsc w naszym kraju. Każdy długi weekend, o wakacjach czy feriach zimowych nawet nie wspominając, nieodzownie wiąże się z zatłoczoną Zakopianką, a później zatłoczonymi Krupówkami. Cepry z całej Polski ściągają na południe, by choć przez chwilę poczuć podhalańską atmosferę, powdychać tatrzańskie powietrze, posłuchać góralskiej kapeli, skosztować grillowanego oscypka z żurawiną, czy po prostu „pobyć” pod Tatrami. Ci bardziej aktywni, wybiorą się z pewnością na spacer do doliny Chochołowskiej, odwiedzą Morskie Oko (jeśli zabraknie im sił zawsze mogą skorzystać z czekających na nich bryczek) i nacieszą się przepięknymi krajobrazami, które gwarantuje widok ze szczytu Kasprowego Wierchu, a może pokuszą się o zdobycie Nosala, Czerwonych Wierchów a może nawet najwyższego polskiego szczytu czyli legendarnych Rysów? W najgorszym wypadku wjadą kolejką na Gubałówkę. Niektórzy za pewne zapytają, po co pchać się do Zakopanego skoro przyjeżdża tam tyle ludzi, po co odwiedzać to samo miejsce tyle razy. No cóż… Ci, którzy kochają Tatry i polskie góry dobrze wiedzą dlaczego. Do zobaczenia na szlaku!

baltykCzasem mówi się, że Polaków dzieli się na tych, którzy kochają góry i na tych którzy uwielbiają morze (czasem zdarzają się też tacy, którzy z taką samą radością odwiedzają i góry i morze, ale z nimi zawsze można znaleźć wspólny, wakacyjny kierunek). Miłośnikom szumu fal i wylegiwania na przepięknej piaszczystej plaży polecamy urokliwe miejsce leżące w powiecie koszalińskim, Sarbinowo. 7 kilometrów od Mielna, tuż nad morzem, w sąsiedztwie szerokich, czystych plaż. To niewielkie miasteczko w sezonie letnim odwiedza coraz więcej wczasowiczów, ale na plaży ciągle jest więcej miejsca niż w popularnym Władysławowie czy Międzyzdrojach. Decydując się na pobyt w Sarbinowie w ramach oderwania od ciągłego opalania warto odwiedzić pobliskie Mielno, Ustronie Morskie czy Kołobrzeg, do którego jest już bardzo, bardzo blisko. W pobliżu pozostaje również wyjątkowo piękne ogrody tematyczne w Dobrzycy, które już wielokrotnie zostawały wyróżnione przez Polską Organizację Turystyczną. Wszystkim, którzy mają wątpliwości czy skorzystać z okazji szczególnie polecamy ogrody japońskie i francuskie. Gwarantujemy, że zdjęcia wykonane w tych ogrodach będą jednymi z najpiękniejszych, jakie przywieziecie z tegorocznych wakacji.

wielkopolskaZ kolei zorganizowanie wakacji w taki sposób, przynajmniej na kilka dni odwiedzić Gorzów Wielkopolski będzie ciekawą receptą dla tych, którzy urlopy lubią łączyć ze zwiedzaniem i odwiedzaniem dużych miast. Gorzów to zachodnia część Polski, województwo lubuskie, leży nad Wartą, a na jego terenie mieszka ponad 120 tysięcy mieszkańców. Szczególne zainteresowanie powinny wzbudzić zabytki, które parę lat temu zostały wpisane na listę Narodowego Instytutu Dziedzictwa, a są to między innymi zabytkowy kościół farny, a obecnie katedralny pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, kościół Świętego Krzyża i Niepokalanego Poczęcia NMP, kościoły ewangelickie, aleja lipowa przy ulicy Walczaka, mury obronne miasta pochodzące z XV wieku, gmach teatru imienia J. Osterwy, dawna łaźnia miejska, spichrze i liczne, urokliwe kamieniczki Starego Miasta.

W Gorzowie znajdziecie również wiele fontann (chociażby ta na placu Grunwaldzkim), parków a co najważniejsze życzliwych ludzi. Zarezerwujcie chociaż dwa, trzy noclegi i poczujcie klimat tego miasta.


 

Na co zwracać największa uwagę szukając opcji na wakacje?

  • odpowiednie otoczenie – ilość i dostępność interesujących nas atrakcji,
  • cena wynajmu – należy zwrócić uwagę na koszty dodatkowe,
  • opcje wyżywienia,
  • możliwość pobytu zwierząt,
  • bezpieczny parking

 

Źródła:

18 myśli na “Wakacje w Polsce, gdzie je spędzić, żeby były niezapomniane?

Dodaj komentarz