Urodziny dziecka, czyli jak najlepsza gra planszowa uratowała przyjęcie po nieudanym występie magika

Wszyscy rodzice robią co tylko mogą by sprawić swoim dzieciom przyjemność, jednak nie zawsze wychodzi to wszystkim na zdrowie. Warto o tym pamiętać, kiedy na przykład będziemy szukać atrakcji na przyjęcie urodzinowe dla swojego dziecka. A nawet jeśli wszystko dobrze przemyślimy, warto mieć jakiś plan awaryjny, bo trzeba liczyć się z tym, że zawsze coś może pójść nie tak.

Atrakcje na przyjęcie urodzinowe – pokazy magii i pokazy iluzji

Jeśli chodzi o zapewnienie dzieciom w trakcie przyjęcia urodzinowego dodatkowych atrakcji to najpopularniejszym rozwiązaniem w ostatnim czasie jest zatrudnianie iluzjonisty czy też magika, który wystąpi na przyjęciu. Takie występ trwa zwykłe godzinę albo półtorej godziny i jest świetną forma zabawy dla dzieci, które nie tylko maja szansę pooglądać ciekawe sztuczki, ale także taki występ może pobudzić ich wyobraźnie i kreatywność. Jednak decydując się na taka rozrywkę trzeba dobrze sprawdzić osobę, która chcemy zatrudnić, bo od jakości występu, czyli od profesjonalizmu magika czy też iluzjonisty zależy to czy przyjęcie będzie udane. Dlatego zanim zdecydujemy się na wyjecie konkretnego fachowca, warto sprawdzić, zarówno jego repertuar jak i opinie, które zostały wystawione mu przez poprzednich klientów. Dodatkowo decydując się na konkretny występ trzeba zwrócić uwagę na to ile miejsca jest potrzebne na dane sztuczki, ponieważ może się okazać, ze w domu w którym ma się odbywać przedstawienie nie ma dość wolnej przestrzeni, a co za tym idzie cały występ jest nieudany. Co jeśli wszystkiego dopilnowaliśmy a nasi mali goście i tak nie są zainteresowani lub zwyczajnie w świecie występ im się nie podoba, bo i tak się przecież zdarza. Dobrze mieć jakiś plan awaryjny, czyli coś czym będziemy mogli zastąpić nieudany występ magika, co może okazać się dobrą alternatywą?

Gry planszowe – turniej

Jako, że dzieci bardzo lubią ze sobą rywalizować, zwłaszcza jeśli maja szanse coś w ten sposób zdobyć, zawsze jeśli występ iluzjonisty nie będzie się cieszył popularnością można na szybko nawet zorganizować jakiś mały turniej w którym nagroda będą na przykład jakieś drobne upominki na przykład słodkości (jakie dziecko ich nie lubi). Jakie rodzaju turniej można zorganizować w warunkach domowych? W dzisiejszych czasach możliwości jest naprawdę sporo, jednak jednym z ciekawszych rozwiązań i dodatkowo bardzo łatwym może się okazać turniej gier planszowych. Nie ma dziecka, który by w gry nie grało, wiec będzie to dla wszystkich znajoma rzecz, a jako, ze gier obecnie jest bardzo wiele, będzie to także na pewno ciekawe. Co najlepiej wybrać na tego rodzaju turniej?

Najlepsza gra – czyli co wybrać?

Jako, że gier planszowych jest naprawdę bardzo wiele, to wybranie czegoś co będzie doskonale nadawać się do zorganizowania turnieju i co będzie ciekawą grą dla dzieci. Ogólnie trudno wskazać jaki konkretny tytuł będzie najlepszy, bo jest tego po prostu zbyt wiele. Warto jednak wiedzieć, jakie rodzaje gier w ogóle warto brać pod uwagę. Wśród tych które mogą się sprawdzić można by wyróżnić:

 

 

  • gry przygodowe
  • gry familijne
  • gry logiczne
  • gry imprezowe

Gres a zwykle dość intuicyjne i dostarczają dużo zabawy, a dzięki temu właśnie świetnie sprawdzają się żeby przy ich pomocy zorganizować turniej. Pamiętajmy tylko, żeby ustalić konkretne zasady na podstawie których turniej będzie przeprowadzany. Warto także wybrać takie gry, których rozgrywka jest dość szybka, dzięki czemu bez przeszkód zdążymy przeprowadzić cały turniej, a dzieci nie zdążą się grą znudzić. Jeśli chcemy rozgrywkę urozmaicić, można wybrać na przykład dwie gry, jedna na etap tak zwanych eliminacji, a druga na fazę finałową, to jeszcze bardziej urozmaici zabawę i pomoże podtrzymać uwagę dzieci.


 

Więcej informacji na stronach:


 

Słowo na zakończenie:

Występ magika to nie wątpliwie bardzo ciekawa forma rozrywki i atrakcji jeśli chodzi o przyjęcie dla dzieci, jednak zawsze trzeba się liczyć z tym, że może się okazać to niewypałem, dlatego zawczasu warto przygotować sobie jakiś plan awaryjny, możliwości jest naprawdę wiele, bez znaczenie czy będzie to turniej gier planszowych, czy domowe kino, ważne jest tylko to by mali goście dobrze się bawili.

Dodaj komentarz