Uprawa truskawek i inne sposoby na zdrową żywność

Można zauważyć kilka rozwijających się w dzisiejszych czasach tendencji. Co jakiś czas zmienia się moda na coś. Z całą pewnością co raz większe znaczenie ludzie przywiązują dzisiaj do zdrowej żywności i do prowadzenia zdrowego trybu życia. Jest wiele sposobów na to jak zdrowo żyć i w odpowiedni sposób dbać o swój organizm. Z jakich rozwiązań możemy skorzystać?

Jonizatory wody – pierwszy krok do zdrowia

Jonizatory wodyKażdy z nas zgodzi się z tym, że woda jest podstawowym składnikiem naszego organizmu. Dlatego właśnie powinna też być podstawowym składnikiem naszej diety. Badania wykazują każdego roku spadek spożycia czystej wody przez społeczeństwo. Nie można zapominać, że aby organizm prawidłowo funkcjonował musimy dostarczać do organizmu płyny, a ważne będzie również wzbogacenie diety o czystą wodę, w ilości przekraczającej dwa litry na dobę. Nie dla każdego z nas picie wody oznacza coś oczywistego. Jeśli spożywamy jedynie soki czy tez kawę i herbatę, z całą pewnością nie nawadniamy organizmu w odpowiedni sposób. Dostarczymy płynów, jednak zaburzamy przez to równowagę zasadowo-kwasową organizmu. To może prowadzić to poważnych zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu. Jednak problem dla nas stanowi sam wybór wody, którą mamy pić. Jest ich naprawdę wiele do wyboru. Na półkach sklepowych możemy spotkać się z wodą:

  • mineralną,
  • źródlaną,
  • stołową,
  • leczniczą.

Tak naprawdę dla większości z nas nie ma różnicy w tym jaką wodę wybierzemy, kierujemy się jedynie kryteriami gazowana albo niegazowana. Ewentualnie jeszcze wybór opiewa pomiędzy smakową i czystą wodą. Oczywiście najbogatsze w składniki mineralne są te wody lecznicze. Jednak ich spożywanie na co dzień wcale nie musi być takie dobre. Dlatego lepiej postawić na wodę mineralną, która zawiera wystarczające ilości rozpuszczonych składników mineralnych. Przy wyborze wody zwracajmy uwagę na tabelę umieszczoną z tyłu. Przedstawia ona skład mineralny wody. Oczywiście możemy również wziąć pod uwagę korzyści jakie daje woda alkaliczna. Jest to kolejny rodzaj wody, łatwy do uzyskania poprzez elektrolizę. Każdy z nas może mieć taką wodę w domu, mimo tego, że w naturalny sposób uzyskiwana jest z lodowców. Jeśli postawimy na możliwości jakie dają jonizatory wody, z całą pewnością przyniesie to wiele korzyści dla organizmu. Woda alkaliczna dba o utrzymanie odpowiedniej równowagi kwasowo-zasadowej w naszym organizmie. Jak pisaliśmy wcześniej, jest ona niezwykle ważna.

Uprawa truskawek – własny ekologiczny ogródek

Uprawa truskawekOprócz wody, dla naszego zdrowia ważna będzie również zmiana przyzwyczajeń żywieniowych. Musimy nauczyć się wybierać produkty zdrowe i bogate w składniki odżywcze. Ważne będzie również zbilansowanie diety pod względem kalorycznym i wartości odżywczych. Zdecydowanie należy odstawić na bok wszelkie silnie przetworzone dania. Warto zainwestować w urządzenia kuchenne, które umożliwią samodzielne przygotowywanie potraw i deserów. Oczywiście nie można zapominać o tym, że kupowane przez nas surowce powinny pochodzić z wiadomego źródła. Ciężko jest jednak niekiedy znaleźć czasami produkty potrzebne do przyrządzenia określonego dania i jednocześnie wiedzieć z jakiej uprawy czy hodowli to pochodzi. Dlatego właśnie jak najbardziej warto będzie zainwestować we własną uprawę roślin. Będzie to wymagało od nas dodatkowego zaangażowania, jednak z czasem może się stać to naszą pasją. Dobrym pomysłem będzie prowadzenie sezonowych upraw, jaką jest uprawa truskawek. Jest to owoc bardzo zdrowy i jeśli w sezonie zbierzemy dużo owocu, to z całą pewnością będziemy mogli wymyślić na ich podstawie wiele dań. Warto zwrócić szczególną uwagę na rodzaj sadzonek jakie wybieramy, a najpopularniejsze są sadzonki kama. Sami musimy sprawdzić która odmiana będzie nam najbardziej odpowiadać.

Drzewka owocowe i własny sad

Drzewka owocoweTak samo możemy uczynić z innymi owocami, które będą nam towarzyszyły dłużej niż tylko trzy tygodnie lata. Warto zatem zainwestować w drzewka owocowe i stworzyć swój własny sad. Możemy wybrać drzewka jabłoni i wiśni, a według własnych preferencji dobrać również kilka krzewów owocowych. Oczywiście będą one elementem oferty, jaką będzie miał każdy sklep ogrodniczy, chociażby w Białymstoku. Wystarczy tylko poświęcić kawałek ziemi na założenie sadu i skonsultować swój wybór z pracownikiem sklepu czy ogrodnikiem.


Więcej o zdrowej żywności można znaleźć na:


Podsumowując

Sposobów na to jak zdobywać zdrową żywność jest naprawdę wiele. Jednak najlepiej zainwestować we własną uprawę. Wtedy będziemy mieli pewność co do źródła i sposobu uprawy. Resztę produktów możemy szukać na lokalnych targach i w sklepach ze zdrową żywnością.