Umycie dachów w Poznaniu

Jakiś czas temu, a dokładniej około siedmiu miesięcy temu postanowiliśmy razem z mężem i moją całą rodziną, że zrobimy duży remont w naszym domu. Bardzo długo zwlekaliśmy z tą decyzją, dlatego też było bardzo dużo rzeczy do zrobienia. Musieliśmy przeprowadzić remont generalny.

Jakie mycie dachów w Poznaniu wybrać najlepiej?

mycie dachu poznańNa samym początku musieliśmy zdecydować, od czego zaczniemy nasz cały remont nowego domu. Nie wiedzieliśmy, od czego powinno się zaczynać taki duży remont. Postanowiliśmy więc zacząć od porozumienia się ze specjalistą, który doradzi nam jak zabrać się za remont. Szacowaliśmy, że może on zająć nam około roku czasu. Wszystko po kolei było do roboty. Nie chcieliśmy, żeby sytuacja zmusiła nas do tego, że po źle przemyślanym remoncie będziemy jedną rzecz musieli (nowo zrobioną) burzyć i robić od nowa. Okazało się, że najpierw trzeba zacząć od samej góry, czyli od dachu. Z racji na to, że nasz dach nie był w bardzo złym stanie mogliśmy, go wymalować, nie było konieczności wymiany blachy. Zapytaliśmy o to kilku ekspertów. Jak nam  powiedziano blacha z dawniejszych czasów jest o wiele bardziej odporna na warunki atmosferyczne niż nowe blachy produkowane teraz. Na samym początku musieliśmy znaleźć kogoś kto zajął by się myciem naszego dachu. Jak to zrobiliśmy? Okazało się, że niestety nie można samodzielnie zająć się myciem dachu, jest to niemożliwe. Trzeba zatrudnić specjalistę. Wpisałam więc w największą i najbardziej mi znaną wyszukiwarkę internetową następującą frazę – mycie dachu poznań. Znalazłam szybko firmę zajmującą się myciem dachów.

Do mycia dachu potrzebny był specjalistyczny sprzęt. Niezbędna była przede wszystkim myjka ciśnieniowa, ale i wielka drabina (nasz dom był bardzo wysoki, składał się z aż trzech kondygnacji). Udało nam się zamówić mycie za około tydzień czasu.