Ubrania dla niemowląt i dzieci – biznes idealny?

Założenie własnego biznesu wymaga przede wszystkim dobrego pomysłu. Jeśli biznes ma się udać najlepiej, gdy jest związany z zainteresowaniami osób, który taki biznes mają prowadzić. Wiedza o określonym rynku produktów znacznie ułatwia wyszukanie ciekawych pomysłów, które pozwalają odnaleźć się w danej branży. Wiele kobiet, zwłaszcza gdy stają się mamami, myśli o stworzeniu sklepu z akcesoriami dla dzieci. Obecnie nie ma większego problemu z otworzeniem sklepu za pośrednictwem Internetu. Stworzenie sklepu stacjonarnego jest znacznie bardziej kosztowne i czasochłonne.

 

Od czego zacząć?

Na początku należy przede wszystkim stworzyć biznes plan. Na jego podstawie można oszacować koszty założenia sklepu oraz prowadzenia sklepu. W ten sposób ustalić można między innymi wielkość kapitału, która jest niezbędna na start. Biznes plan powinien być zawsze opracowany w trzech wariantach.

  • w wariancie optymistycznym zyski z działalności pojawiają się szybko, dzięki odpowiednim warunkom, które pojawią się w branży ubrań dla dzieci, czy warunkom gospodarczym.
  • wariant optymalny jest najbardziej prawdopodobny. W nim przyjmuje się standardowe wskaźniki dotyczące możliwego do uzyskania obrotu sklepu, zysków, warunków rynkowych.
  • wariant pesymistyczny zakłada brak zrealizowania postawionych sobie celów.

Stworzenie trzech wariantów w biznes planie pozwala między innymi na zabezpieczenie się pod względem finansowym, gdyby działalność gospodarcza nie rozwijała się w sposób, który został założony w wariancie optymalnym. Należy brać pod uwagę, że w wielu branżach uzyskanie zysków w pierwszym roku działalności jest bardzo trudne. Z tego powodu niezbędne jest określenie sposobów finansowania działalność, czy to z kapitałów własnych, czy kredytów, co pozwala utrzymać się na rynku. Jeśli w trakcie prowadzenia sklepu zabraknie środków finansowych konieczne może stać się zamknięcie działalności gospodarczej, często z poniesieniem sporej straty finansowej.

 

ubranka dla dzieciAnaliza rynk

Chcąc sprzedawać ubrania dla niemowląt nie można zapomnieć również o wykonaniu analizy rynku. Im jest ona bardziej szczegółowa oraz dokładna, tym znacznie łatwiej dopasować się do warunków rynkowych. Ocena rynku to między innymi analiza konkurencji. Analiza SWOT pozwala ocenić mocne i słabe strony otwieranego biznesu. Bardzo często na rozbudowanych rynkach można znaleźć nisze, które pozwalają na wejście na nie z nieco mniejszymi kosztami założenia oraz prowadzenia działalności, sklepu.

 

Wybór dostawców

Na etapie planowania sklepu z ubraniami dla niemowląt niezbędne jest określenie dostawców. Warto brać pod uwagę ceny oraz jakość produktów. Zarówno ceny, jak też jakość ubrań należy dostosować do lokalizacji sklepu. Markowe produkty janod, które mogą mieć wysokie ceny może być trudno sprzedać w osiedlowym sklepie. Z drugiej strony takie produkty mogą być doskonałym pomysłem, gdy posiada się doskonałą lokalizację sklepu, szczególnie w dużych miastach. Jeśli sklep ma być prowadzony za pośrednictwem Internetu wówczas istotne jest, czy jest to sklep prowadzony w ramach indywidualnie zbudowanej strony internetowej czy też w ramach większych portali sprzedażowych. Sklep prowadzony za pośrednictwem własnej strony jest droższy do założenia. Niezbędne jest zainwestowanie w wypromowanie sklepu, w zabezpieczenia transakcji realizowanych przez klientów czy ich danych. Z drugiej strony w takim sklepie nie trzeba tak bardzo martwić się o oferowane ceny. Przy sprzedaży w sklepach stworzonych za pośrednictwem platform sprzedażowych podstawą konkurowania z innymi sklepami jest cena. Ma to znaczący wpływ na określenie dostawców z usług, których będzie się korzystało, których wówczas należy wybierać przede wszystkim pod kątem zapewnianych cen. Im są one niższe tym lepiej.

 

zabawki dla dzieciSprzedaż specjalistycznych akcesoriów

W sklepie z ubraniami, akcesoriami dla niemowląt zawsze można zdecydować się na sprzedaż specjalistycznych produktów, jak kosze dla niemowląt. Specjalizowanie się w sprzedaży trudniej dostępnych produktów, które pochodzą od sprawdzonych producentów, bardzo często ułatwia prowadzenie sklepu. Z drugiej strony na mniej rozpoznawalne produkty trudniej jest znaleźć klientów. Gdy nie posiada się odpowiednio dużo kapitału na prowadzenie działalności wówczas nie warto decydować się na sprzedaż produktów, które trzeba samemu wypromować, gdyż nie są dobrze znane klientom. Przy posiadaniu większego kapitału właśnie działania w ramach niszy produktowej bardzo często ułatwia odniesienie sukcesu w ramach prowadzonej działalności, dzięki mniejszej konkurencji.

 


 

 

Więcej przydatnych informacji:

19 myśli na “Ubrania dla niemowląt i dzieci – biznes idealny?

Dodaj komentarz