Transport studni na działkę

Na mojej działce od początku w planach była studnia głębinowa. Woda miejska oczywiście będzie służyła do celów domowych, ale ze względu na jej wysokie ceny nie chciałam wykorzystywać jej do podlewania roślin na ogrodzie. Budowa studni to wydatek jednorazowy, a na pewno się zwróci.

Zlecenie transportu studni

transport studniProblem pojawił się jednak przy transporcie. Studnia kupiona. Jest ona zrobiona z dużych, betonowych kręgów, które są bardzo ciężkie. Trzeba je przewieźć dużym autem o dużym udźwigu. Jednak mało która firma chciała się na to zdecydować, ze względu na to, że to towar specyficzny. Sprzedawca niestety nie oferował transportu, ani montażu, choć akurat z tym drugim problemu nie ma, bo znajomy jest budowlańcem i ogarnie sprawę. Ma firmę która robi odwierty pod studnie i wszystko zamontuje. Ale został jeszcze transport studni. Długo szukałam odpowiedniej firmy, ale w końcu mi się udało. Nie tylko nie robili problemów, ale także wrzucili sami studnie na pakę, rozładowali ją na działce, a to wszystko w atrakcyjnej cenie. Cieszyłam się, że przynajmniej jedna firma w okolicy zna się na rzeczy i transportuje także wielkogabarytowe rzeczy. Przyjechali specjalnym samochodem, odebrali studnię od producenta, razem z nami pojechali na działkę. Potem wszystko rozłożyli jak trzeba, dzięki czemu mój znajomy Marek miał ułatwioną pracę przy montażu studni. Dowiedziałam się przy okazji, że szef tej firmy chce nieco zmienić profil działalności i nie oferować już przeprowadzek oraz transportu mebli, a jedynie skupić się na obsłudze branży budowlanej.

To branża bardziej dochodowa, niż przyszłościowa niż przeprowadzki. Część samochodów dostawczych już podmienił, także będzie miał ułatwione zadanie. Mam nadzieję, że mu się uda. W końcu ma łeb do interesów i ciekawą ofertę. Jak będzie trzeba to jeszcze raz z niej skorzystam.