Tańsze przejazdy dzięki karcie dużej rodziny

Podróżowanie z rodziną to duże wyzwanie. Szczególnie utrudnione zadanie mają rodziny wielodzietne. Liczba dzieci przewyższa liczbę opiekunów i trudniej jest opanować sytuacje. Podczas podróży istnieje wiele zagrożeń, których trzeba starać się uniknąć. Podróż rodziny wielodzietnej to także duże koszty. Szczególnie jeśli podróż odbywa się zagranice. Przewoźnicy często starają się wyjść naprzeciw potrzebą takich rodzin.

Czym jest Karta Dużej Rodziny?

Wypełnianie wniosku o kartę dużej rodzinyJednym ze sposobów zaoszczędzenia jest Karta Dużej Rodziny. Jest to zbiór zniżek i ulg stworzonych specjalnie dla rodzin. O wydanie takiej karty starać się może każda rodzina z przynajmniej trojgiem dzieci. Można to zrobić niezależnie od wysokości dochodów. Zniżkami objęci są wszyscy członkowie rodziny, którzy nie ukończyli osiemnastego roku życia lub dalej się uczą. Karta wydawana jest na wniosek zainteresowanego. Wniosek powinien zawierać:

 • zdjęcie osoby, której ma być wydana
 • dokumenty potwierdzające tożsamość rodzica
 • akt urodzenia dziecka
 • ewentualne zaświadczenie o niepełnosprawności

Karta obejmuje każdego członka rodziny. Dzięki niej, rodziny mogą liczyć na szereg zniżek wśród instytucji kulturalnych, sportowych, a także u prywatnych przedsiębiorców. Na kartę oczekuje się około dwóch tygodni i jest ważna przez rok. W każdym mieście oferta zniżek różni się od siebie i jest zależna od władz miast i komercyjnych firm.

Busy do Anglii dla dużej rodziny

Pracownicy korzystający z busaJeśli rodzina wielodzietna pragnie wyjechać zagranice musi się liczyć ze sporymi kosztami. Wiele firm oferuje jednak zniżki. Najbardziej popularny jest przewóz osób Anglia, Polska. Wielka Brytania to kraj do którego najchętniej wyjeżdżają Polacy. Przez lata otwartych granic do tego kraju wyjechało ponad 258 tysięcy rodaków. W związku z tym kierunek ten jest popularny przez cały rok. Niezależnie od pory roku rodziny chętnie jeżdżą w odwiedziny do swoich bliskich czy przyjaciół. Drogę do Anglii można pokonać na wiele sposobów, dostępne środki transportu to:

 • przelot samolotem
 • jazda prywatnym samochodem
 • bus przewoźnika
 • prom
 • pociąg

Najwygodniejsze oraz najszybsze są samoloty. Środek ten jest jednak najdroższy z wymienionych. Jednak jeśli zarezerwuje się bilet dużo wcześniej, to koszty mogą znacznie spaść. Wybierając przejazd prywatnym autem trzeba się liczyć ze sporym wyzwaniem. Trasa jest długa i niezbędny będzie po drodze nocleg, przez co koszt takiej podróży może wzrosnąć. W takim wypadku warto rozważyć przejazd z prywatnym przewoźnikiem. Jest to dość korzystna opcja, ponieważ przewoźnicy oferują wiele zniżek dla rodzin wielodzietnych. Dzięki takiej formie podróży rodzice mogą wypocząć podczas trasy i w pełni poświęcić uwagę dzieciom.

Gdzie najchętniej jeździmy?

Transport pracowników busemSytuacja ekonomiczna z ostatnich lat sprawiła, że Polacy coraz częściej wyjeżdżają zagranice. Niektórzy jadą w odwiedziny inni do pracy. W ostatnich latach można zauważyć, że najchętniej odwiedzanymi krajami są bogate kraje Unii Europejskiej. Do najpopularniejszych krajów wśród Polaków zaliczyć można: Anglię, Irlandię, Szkocję, Norwegię, Szwecję, Niemcy, Belgię i Holandię. Polacy wyjeżdżają za granice w poszukiwaniu pracy, świadczeń socjalnych oraz często turystycznie. Dlatego przewóz osób w ostatnim czasie jest bardzo popularny. Organizując wyjazd z dziećmi należy pamiętać, aby wyrobić całej rodzinie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), dzięki niej można mieć dostęp do darmowej opieki medycznej na terenie całej Unii Europejskiej. W ten sposób można zabezpieczyć się przed zdarzeniami losowymi. Wiele osób decyduje się także na wykupienie dodatkowej polisy ubezpieczeniowej. Dzięki niej można mieć gwarancję bezpiecznego wyjazdu.


Dodatkowe informacje związane z tematem są dostępne na:

 • Krokobus – strona internetowa firmy oferującej busy do Anglii
 • Duzarodzina.pl – serwis internetowy poświęcony karcie dużej rodziny
 • Etransport.pl – portal internetowy zawierający informacje ze świata transportu

Podsumowanie

Wyjazd rodziny wielodzietnej to spore wyzwanie. Problem mogą sprawiać koszty oraz długość trasy. Organizacja takiego wyjazdu wymaga wiele pracy. Jednak przewoźnicy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i proponują zniżki dla podróżujących z dziećmi.