Szkło jako materiał premium do opraw

Źródła światła coraz częściej pełnią rolę nie tylko zapewnienia odpowiedniego natężenia światła, ale również dekoracyjną. Czasami nawet rola dekoracyjna jest ważniejsza niż dostarczenie odpowiedniego strumienia światła. Właśnie dlatego użytkownicy często decydują się na zastosowanie nietypowych rozwiązań, które mają na celu uatrakcyjnienie całej instalacji.

Halogenowe źródła światła

szklana oprawa halogenowaPowszechnie wykorzystywanym źródłem światła są halogeny, które posiadają dobre parametry techniczne w połączeniu z przystępną ceną. Ważny jest sposób montażu oprawy czy punktu świetlnego. W tradycyjnych rozwiązaniach oprawa jest wykonana przeważnie z metalu malowanego proszkowo. W obiektach, gdzie przede wszystkim liczy się wygląd do montażu wykorzystywana jest szklana oprawa halogenowa, która podnosi atrakcyjność oprawy. Jest to niezwykle ważne w przypadku instalacji w obiektach prestiżowych takich jak chociażby muzea czy galerie sztuki. W miejscach tych oprócz właściwości fizycznych samego źródła światła do których zaliczyć można chociażby: barwę emitowanego światła, współczynnik oddawania barw, kąt emisji czy trwałość godzinową liczą się również walory estetyczne. Szkło doskonale podkreśla prestiż całego rozwiązania. Jak widać często oprócz samych parametrów technicznych źródeł światła liczy się także sposób ich montażu. Jest to bardzo często spotykane w miejscach, gdzie liczy się prestiż.

Właśnie tam do usytuowania w odpowiednim miejscu lampy używane są szklane oprawy, które uatrakcyjniają całość. Warto dodać, że szkło jako materiał jest również łatwiej konserwować. Metal bowiem łatwiej ulega wszelkiego rodzaju uszkodzeniom, które objawiają się zarysowaniami farby na powierzchni oprawy. Szklane oprawy można kupić w większości punktów stacjonarnych. Warto jednak rozejrzeć się za ich odmianami w sklepach internetowych.