Szafy narzędziowe w każdym warsztacie samochodowym

Zakładając, że mamy solidne wykształcenie związane z naprawą samochodów możemy na poważnie pomyśleć o założeniu własnej firmy. W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi decyduje się na takie właśnie rozwiązanie. Taką decyzję podejmują osoby, które przez dłuższy czas nie mogą znaleźć pracy zgodnej z wykształceniem, a także Ci którzy nie chcą już dłużej pracować na czyjś rachunek.

 

workshop-66823_640Wbrew pozorom otworzenie firmy wcale nie jest takim skomplikowanym procesem jak mogłoby to się wydawać. Owszem trzeba dopilnować kilku formalności, ale o wiele ważniejsze jest ściąganie nowych klientów do warsztatu i oferowanie przystępnych cen oraz nowoczesnych usług. Do spełnienia tych warunków potrzebne jest także dobre wyposażenie. W warsztacie muszą się znaleźć stanowiska montażowe i szafki warsztatowe, oraz niezbędne narzędzia. Kupienie tych elementów może się odbyć na kilka sposobów. W zależności do tego w jakiej sytuacji materialnej jesteśmy możemy kupować nowe lub używane sprzęty. Wybierając tą drugą opcję patrzmy na jakość kupowanego sprzętu i na możliwość jego renowacji.

Czasami wystarczy takie szafy narzędziowe do warsztatu tylko porządnie umyć i wyregulować drzwiczki. Jeśli uda nam się znaleźć jakąś okazję cenową i jeśli kupowany sprzęt będzie w dobrym stanie, to warto z tego skorzystać. Jeżeli jednak wolimy mieć nieużywane i bardziej nowoczesne wyposażenie w swoim warsztacie, to musimy poszukać jakiegoś dobrego producenta. Wszystkie szafki warsztatowe są do siebie bardzo podobne. Niemniej jednak niektóre produkty będą charakteryzowały się mniejszą funkcjonalnością.

 

Co zatem powinna mieć dobra szafka?

Patrzmy między innymi na:

  • wymiary;
  • jakość wykorzystanych elementów;
  • ilość półek i szuflad;
  • sposób otwierania;
  • wytrzymałość;

 

motorcycle-199708_640Meble do warsztatu – stoły warsztatowe

W warsztacie samochodowym nie ma miejsca na zbyt delikatne i niepraktyczne przedmioty, ale żeby zachować porządek i żeby łatwo można było wszystko odnaleźć należy wstawiać duże szafy narzędziowe. Jedna z nich może mieć na przykład sporo mniejszych lub większych szufladek. Można w nich posegregować i umieścić drobniejsze elementy takie jak śrubki czy nakładki. Kolejna szafa może służyć do przechowywania typowych dla warsztatu narzędzi. W tym przypadku liczą się dobre uchwyty i prosty sposób wkładania i wyjmowania narzędzi. Jeżeli w naszym warsztacie mamy zamiar oferować klientom różny zakres usług od diagnostyki poprzez naprawę, aż do wymiany opon, to musimy mieć także co najmniej dwa profesjonalne stanowiska montażowe. Należy także pomyśleć o komfortowym ustawieniu i wyposażeniu takich stanowisk. Chodzi o to, żeby pracownicy mieli swobodę ruchu i żeby jednocześnie mieli łatwy dostęp do wszystkich narzędzi. Teraz na rynku dostępnych mamy wiele profesjonalnych akcesoriów, które ułatwiają pracę i które są bardzo nowoczesne. Nasze szafy narzędziowe mogą być także zamocowane na stałe do ścian, ale mogą być również bardziej mobilne. Naprawiając samochód mechanicy muszą podchodzić do niego raz z jednej raz z drugiej strony. Jeśli chcemy ułatwić im taką pracę, to na wyposażeniu możemy mieć specjalne wózki z szufladami na przykład na klucze. Dzięki takiemu rozwiązaniu w każdej chwili taki wózek może zmienić swoje położenie i być zawsze pod ręką. Mniejsze szafki warsztatowe możemy na przykład zamontować na ścianie. Dostęp do nich także powinien być swobodny i nieograniczony. Poza tym meble do warsztatu powinny być wykonane z solidnych materiałów.

 


 

 

Więcej informacji:

  • Meble stalowe – firma oferująca meble specjalne takie jak: meble do szatni, szafki warsztatowe czy inne meble metalowe
  • V10 – portal motoryzacyjny

 


 

workshop-512054_640Najlepiej gdy jest to metal

Takie tworzywo jest bardzo odporne i nie groźnie mu żadne czynniki. Wiele typowych narzędzi warsztatowych jest ciężkich i masywnych, więc półki w takich szafach nie mogą się uginać pod ich ciężarem. Wybierając szafki warsztatowe możemy także zwracać uwagę na takie produkty, które oprócz szuflad, uchwytów i półek dają także możliwość powieszenia drobniejszych elementów na drzwiach. Jest to oszczędność miejsca i prosty sposób na zachowanie porządku. Każdy profesjonalny warsztat samochodowy musi uwzględnić te czynniki, bo bez nich praca będzie przebiegała w chaosie, a wtedy łatwo jest popełnić jakiś błąd.

 

Dodaj komentarz