Światła do jazdy dziennej

Motoryzacja jest jednym z sektorów, w którym wdrażane są nowoczesne rozwiązania bazujące na najnowszych zdobyczach technologicznych. Ostatnimi czasy szczególny postęp dokonuje się w obszarze elektroniki a dokładniej półprzewodników. Przykładem mogą być chociażby diody elektroluminescencyjne, które są coraz częściej stosowane w reflektorach pojazdów oraz do oświetlenia wewnętrznego.

Zastosowanie modułu przynosi wymierne korzyści

moduł świateł dziennychPraktycznie w każdym nowym samochodzie stosowane są już światła do jazdy dziennej oparte na technologii LED. Właściciele starszych pojazdów, w których nie była zaimplementowana ta technologia mogą jednak przerobić instalację i założyć światła bazujące na LED-ach lub zastosować rozwiązanie pośrednie bazujące na ograniczeniu strumienia świetlnego zwykłych świateł. W tym celu muszą oni zakupić jedynie moduł świateł dziennych, który umożliwi obniżenie mocy źródła światła w reflektorze do kilkudziesięciu procent mocy znamionowej. Rozwiązanie to jest zgodne z prawem i może być wykorzystywane do jazdy dziennej. Dzięki temu kierowca, który wdroży w swoim samochodzie taki moduł jest w stanie osiągnąć kilka znaczących korzyści. Moduł świateł dziennych zapewnia bowiem mniejszy pobór energii co pozytywnie wpływa na stan akumulatora. Po za tym mniejszy strumień świetlny generowany przez reflektor w mniejszym stopniu obciąża takie elementy jak odbłyśniki czy samo źródło światła co zapewnia jego dłuższą eksploatację.

Ostatnią znaczącą korzyścią jest zmniejszenie zużycia paliwa, które może osiągać wartość nawet pół lub jednego litra na każde przejechane sto kilometrów. Jak widać moduł świateł dziennych przyczynia się w znacznej mierze do oszczędności związanych z eksploatacją pojazdu. Samochody, które nie są fabrycznie wyposażone w światła dzienne LED powinny zostać wyposażone w alternatywne rozwiązania.