Studia dla nauczycieli muzyki

Jestem z wykształcenia muzykiem. Jest to zarówno mój zawód wyuczony, jak i pasja. Od jakiegoś czasu chciałam uczyć w szkole, jednak nie posiadałam stosownych kwalifikacji. Oczywiście znałam podstawę programową, jednak nie wiedziałam, czy byłabym w stanie nauczać dzieci, tak aby materiał był dla niech zarówno zrozumiały, jak i ciekawy.

Najlepsze studia dla przyszłych nauczycieli muzyki

nauczanie muzyki studia podyplomoweGdy zastanawiałam się w jaki sposób mogę rozpocząć swoją przygodę z nauczaniem, dowiedziałam się o kierunku, jakim jest nauczanie muzyki studia podyplomowe. Natychmiast zdecydowałam się na skorzystanie z oferty uczelni. Teraz jestem już absolwentką i uczę muzyki w jednej z lokalnych szkół. Muszę przyznać, że studia były dla mnie bardzo przyjemnym doświadczeniem, które dodatkowo doskonale przygotowało mnie na to, co czeka mnie w szkole. Teraz jestem w stanie nie tylko przekazać dzieciom wiedzę merytoryczną, ale również wprowadzić określone ćwiczenia, dzięki którym dzieci mają szansę poznać wiele tematów również w praktyce. Ponieważ z muzyki również wystawiane są oceny końcowe, dowiedziałam się na co zwracać uwagę podczas oceniania, ponieważ nie mogę brać pod uwagę talentu w określonych kwestiach, ponieważ nie jest to aspekt zależny od uczniów. Studia dały mi naprawdę dużo i myślę, że dzięki nim jestem teraz naprawdę dobrą nauczycielkom, co tylko potwierdza fakt, że gdy rozpoczynam lekcję, w klasie widzę same uśmiechnięte twarze.

Decydując się na skorzystanie z oferty jednej z uczelni dotyczącej studiów podyplomowych z zakresu nauczania muzyki, wiem że wykonałam odpowiedni krok. Nauczanie daje mi bardzo dużą satysfakcję, ponieważ wiem, że jestem do tego doskonale przygotowana. Mogę pracować z dziećmi i uczestniczyć w ich rozwoju, co daje mi dużo radości.