Sprzedaż na allegro – zalety i wady kupna przez Internet

Kupno na allegro jest dziś jednym z powszechniejszym sposobem na dokonywanie zakupów zarówno jeśli chodzi o Internet jak i ogólnie. Jest to dość korzystne pod względem cenowym jak i wygodne rozwiązanie, jednak wiąże się tez z pewnym ryzykiem związanym głownie z przesyłka artykułu, które w trakcie drogi może zostać uszkodzony.

Zalety i wady kupna na aukcjach

Towar z aukcji w opakowaniach kartonowychPopularność serwisu allegro zwiększa się z każdym rokiem, przez co przybywa zarówno kupujących jak i sprzedających. Jednak za nim zaczniemy kupować na allegro wart dowiedzieć się co nieci o wadach i zaletach tego rozwiązania. Na początek zalety. Można by tu wskazać takie elementy jak:

  • Konkurencyjna cena
  • Wygoda zakupów
  • Duży wybór
  • Oszczędność czasu

Zwłaszcza cena towarów wystawianych na allegro jest tym co sprawia, że cieszy się ono tak dużym zainteresowaniem klientów, ponieważ trzeba przyznać, ze towary wystawiane w tym serwisie w porównaniu z oferta sklepów stacjonarnych mogą być nawet i o trzydzieści procent tańsze, co jest bardzo kuszące. Dodatkowo wygoda, czyli możliwość przejrzenia setek ofert z danej kategorii, dzięki czemu można zaoszczędzić wiele czasu i nie trzeba nawet wychodzić z domu sprawia, że nie tylko młode osoby zaczynają preferować ten rodzaj zakupów ale także i coraz częściej są to osoby starsze. Jednak wszystko ma dwie strony i tak jest i w tym przypadku, poza wspomnianymi zaletami tego rozwiązania są i wady.

Dobór odpowiedniej koperty bąbelkowej przez sprzedającego

Folia w kopercie bąbelkowejNa początek w tym wypadku należałoby wspomnieć o tym, ze trzeba dobrze sprawdzić sprzedającego i dokładnie czytać czego dotyczy sama oferta, ponieważ trzeba się liczyć z tym, ze nie wszyscy sprzedawcy są uczciwi i zdarzają się naciągane sprzedaże. Warto zatem czytać opinie na temat danego sprzedającego jakie wystawiają kupujący i same warunki transakcji. Inna wadę jeśli chodzi o tego rodzaju zakupy, jest to, ze w większości przypadków odbiór osobisty nie wchodzi w grę a co za tym idzie dany produkt trzeba wysyłać czy to pocztą czy kurierem, a to wiąże się jakby nie patrzeć z ryzykiem uszkodzeń. Dlatego należy sprawdzać także i to w jaki sposób wysyłający pakuje swoje towary i jak jakość przesyłek oceniają poprzedni klienci.

Zabezpieczenie przesyłki – opakowanie jednorazowe czy koperty b5

Opakowanie jednorazoweSkoro jesteśmy już przy przesyłkach i ich zabezpieczeniach to warto powiedzieć, jakie rozwiązania się w tym względnie stosuje i jakie są skuteczne. W przypadku małych przesyłek z powodzeniem wystarczają koperty w różnych rozmiarach czy to koperty c6 czy a6, a4 to zależy od potrzeb, jednak sam rozmiar koperty to nie wszystko bo zwykle zwyczajna koperta nie jest odpowiednim zabezpieczeniem, dlatego przy przesyłkach na allegro jeśli chodzi o koperty zwykle stosuje się koperty bąbelkowe, które chronią przesyłkę przed uszkodzeniami wywołanymi poprzez wstrząsy czy tez uderzenia. Jeśli chodzi o większe przesyłki to sztandarowym zabezpieczeniem są opakowania kartonowe, które zwykle wypełnia się papierem czy tez folią bąbelkowa by redukowały one ryzyko powstania jakichś zniszczeń. W przypadku, gdy dany artykuł zapakowany jest fabrycznie i nie jest on podatny na zniszczenia czasami jako forma paskowania wystarcza jedynie folia stretch, którą owija się daną przesyłkę. Jednak w przypadku delikatnych rzeczy jak elektronika czy szkło, nawet dobre zabezpieczenie przesyłki może nie wystarczy c i uszkodzenia w trakcie transportu mogą powstać i niestety z tym trzeba się liczyć dokonując zakupu w takich serwisach jak allegro. Warto przy tym zaznaczyć, że zwykle mniejsze prawdopodobieństwa zagubienia czy tez zniszczenia przesyłki jest w przypadku wyboru kuriera niż poczty polskiej.


Źródła wartościowych informacji dotyczących tematu:

  • Pakowacz.eu – sklep internetowy oferujący koperty foliowe i bąbelkowe
  • Dlahandlu.pl – portal internetowy poświęcony zagadnieniom handlowym
  • AWO – sklep internetowy z szeroką ofertą kopert b5 i c6

Podsumowanie tematu

Niewątpliwie taki serwis jak allegro jest ciekawa alternatywa dla zakupów i posiada całkiem sporo zalet, które doceniają jego kliencie, jednak trzeba się liczyć, że posiada on także i wady, a co za tym idzie trzeba także brać pod uwagę i liczyć się z tym, ze w trakcie zakupów mogą pojawić się jakieś kłopoty, głównie związane z przesyłką artykułu.