Sprawdzone pracownie projektowe – projektowanie domów i budynków gospodarczych


Projekt budynku ma decydujący wpływ na jego funkcjonalność, jak też estetykę. Indywidualnie przygotowane projekty są w stanie spełnić wszystkie oczekiwania inwestorów. To na ile profesjonalnie jest przygotowywany projekt ma dużo większe znaczenie na rynku budynków gospodarczych, niż domów. Funkcjonalne rozwiązania w budynkach takich, jak hotel pozwalają zapewnić znacznie lepszy komfort wypoczynku dla gości. Zdecydowanie częściej na rynku budynków gospodarczych inwestorzy korzystają z autorskich rozwiązań a nie gotowych projektów.

Autorski czy gotowy projekt?

 

Gotowy projekt to przede wszystkim:

  • niższe koszty
  • możliwość wykonania drobnych adaptacji.

projektowanie2Nie jest to rozwiązanie dla tych inwestorów, którzy mają określoną wizję budynku gospodarczego. W takim przypadku w gotowym projekcie bardzo często konieczne byłoby wykonanie wielu adaptacji. Każda modyfikacja projektu to dodatkowe koszty, które mogłyby nawet przekroczyć koszty związane z przygotowaniem indywidualnie realizowanego projektu. W autorskim projekcie projektant może w odpowiednim miejscu umieścić spa czy inne miejsca, w których goście oddawać się będą rekreacji. Zbudowanie budynku od podstaw pozwala stworzyć miejsce zgodne z wizją inwestora. Z drugiej strony projektant może zaadaptować istniejący już budynek. Postawienie hotelu od podstaw to znacznie dłuższy czas realizacji w stosunku do zaadaptowania istniejącego już budynku. Adaptowanie budynku nie zawsze jest jednak możliwe w taki sposób, by idealnie dopasować go do potrzeb gości inwestora. Innymi słowy nie ma rozwiązań idealnych i konieczne jest wybranie takiego, który odpowiada konkretnemu inwestorowi.

projektowanieWybór firmy projektowej

Nie bez znaczenia jest również wybór firmy, która wykona projekt. Kierowanie się jedynie cenami nie jest najlepszym rozwiązaniem. Bardzo ważne jest sprawdzenie doświadczenie danej firmy na rynku. Przy budowie gospodarczych budynków warto szukać takich firm, które mają dużo realizacji określonych rodzajów budynków. W budowanym od zera hotelu można dokładnie określić ilość pokojów, co przekłada się na liczbę miejsc noclegowych. Istotne jest również, by noclegi zapewniały określony standard dopasowany do segmentu klientów, do których kierowana będzie oferta.

domDoświadczenie firmy projektowej na rynku można sprawdzić choćby poprzez portfolio umieszczone na stronie internetowej. Pozwala to zobaczyć już zrealizowane projekty, ocenić ich estetyczną stronę wykonania. Dobrym pomysłem jest szukanie firm zapewniających kompleksowe usługi. Koszty stworzenia projektu to również ilość zmian wprowadzanych do projektu koncepcyjnego. Są firmy, które zapewniają darmową realizację określonej liczby poprawek wprowadzanych do wstępnego projektu, jak też takie, które zapewniają wykonanie wszelkich poprawek bez dodatkowych kosztów. Istotne jest również to, by firma gwarantowała wykonanie wstępnego kosztorysu kosztów związanych z przygotowaniem projektu, co pozwala kontrolować koszty, które trzeba będzie ostatecznie na zamówienie danego projektu ponieść.

 


 

 Więcej informacji o projektowaniu:

 

22 myśli na “Sprawdzone pracownie projektowe – projektowanie domów i budynków gospodarczych

Dodaj komentarz