Sposoby na odprężenie się po ciężkim dniu

Tempo życia w dzisiejszych czasach jest naprawdę szybkie, a co za tym idzie zmęczenie i stres daję się we znaki coraz większej liczbie osób, dlatego warto wiedzieć jakie sposoby mogą pomoc nam się rozluźnić i zrelaksować po długim i wyczerpującym dniu. Oto kilka proponowanych rozwiązań, która pomogą nam się wyciszyć w domowych warunkach.

Shisha ze sklepu na rozluźnienie

shishaJeśli chodzi o sposoby na relaks, to sposobów jest bardzo wiele, jednym z nich może być palenie fajki wodnej, tak zwanej shishy. Rozwiązanie to jest bardzo popularne na Bliskim Wschodzie jak i w państwach arabskich, jednak w ostatnim czasie zainteresowanie shishą rośnie także na Zachodzie. Co przyczynia się do tego, że fajka wodna zaczyna być coraz popularniejsza w naszym kraju? Głowna zaletą tego rozwiązania jest to, że przy spalaniu tytoniu wydziela się zdecydowanie mniej substancji smolistych niż w przypadku palenia normalnych papierosów, a co za tym idzie jest to zdecydowanie korzystniejsze rozwiązanie jeśli chodzi o zdrowie. Dodatkowo dym jest zdecydowanie mniej uciążliwy dla otoczenia, głownie z racji tego, ze jego zapach jest mniej drażniący i ma niższe stężenia, jeśli chodzi o związki szkodliwe. Shisha posiada dodatkowo tez tę zaletę, że można się nią dzielić, czyli można ją palić, co służy relaksowi i wypoczynkowi w gronie najbliższych znajomych.

 

Sklep z shishami – na co zwracać uwagę przy zakupie?

palenie shishyTym na co w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę jest tytoń. Najlepszym w tym wypadku będzie oryginalny arabski tytoń z ekologicznych upraw, głownie z racji tego, że wówczas nie będzie on zawierał pestycydów ani metali ciężkich. Jeśli chodzi o nasz europejski tytoń to z jego jakością bywa różnie, choć jest zdecydowanie tańszy i łatwiej dostępny. Jeśli chodzi o tama fajkę, to należy wziąć także pod uwagę i to, że może ona tez mieć walor estetyczny. Jeśli nie chcemy żeby była ona tylko użyteczna, ale także by stanowiła ozdobę wnętrza, wówczas kupując ja można zaopatrzyć się w fajkę w wersji zdobionej.

 

Zdrowy relaks – zielona kawa sklep internetowy

kawa zielonaKawa jest przyjacielem wiele osób, pobudza, odpręża, jednak ma ona również i te gorsza stronę, dlatego nie każdy może korzystać z jej dobroczynnych skutków, dlatego coraz częściej mówi się o zielonej kawie. Zawiera ona nie co mniej kofeiny niż kawa czarna, a dodatkowo zawiera ona także kwas chlorogenowy, który ma korzystny wpływ na organizm, a co za tym idzie zielona kawa, pomaga się zrelaksować i odprężyć, a ponadto ma także znaczący wpływ na redukcje tkanki tłuszczowej, dzięki czemu pomaga utrzymać organizm w dobrej kondycji, co także jest istotne jeśli chodzi o wypoczynek po ciężkim dniu, a także poprawne funkcjonowania i utrzymanie właściwego stanu zdrowia.

 

Inne sposoby na zdrowy relaks – yerba mate sklep internetowy

Yerba mate to napój popularny głownie w krajach wschodnich, jednak coraz częściej także spotykany w Polsce. Do zalet tego naparu można by zaliczyć takie cechy jak:Yerba mate

  • obniżanie poziomu cholesterolu,
  • ochronę komórek wątrobowych,
  • stymulacje ośrodkowego układu nerwowego
  • działanie, moczopędne
  • korzystny wpływ na układ krążenia

Dodatkowo yerba mate chroni DNA przed oksydacją zmniejszając liczbę wolnych rodników oraz ma także korzystny wpływ jeśli chodzi o utrzymanie prawidłowej wagi ciała. Ponadto zawarta w yerba mate kofeina odpręża i dodaje energii, co pomaga się zregenerować po długim i ciężkim dniu.

 


Więcej na ten temat na:

  • Abczdrowie.pl – portal internetowy poświęcony zdrowiu
  • Ymt24.pl – sklep internetowy oferujący zestawy yerba mate
  • Shishastore.pl – strona internetowa firmy sprzedającej akcesoria i tytoń do sziszy

Podsumowując temat

Sposobów na odprężenie jest w dzisiejszych czasach naprawdę wiele, to na jaki się zdecydujemy i jak będzie dla nas najlepszy zależy od indywidualnych predyspozycji i upodobań. Jeśli chodzi o rozwiązania dotyczące tak zwanego zdrowego relaksu t ich zaleta jest nie tylko to, że pomagają wypocząć po długim dniu, ale także i to, a może przede wszystkim to, ze mają one także korzystny wpływ na ogólny stan organizmu, dlatego warto choć spróbować takich rozwiązań, nie zapominajmy także o tym by w naszych planach relaksacyjnych znalazła się także jakaś choćby minimalna aktywność fizyczna.

Dodaj komentarz