Sposób na efektywne wykorzystanie miejsca parkingowego

 

Jedną z najcenniejszych rzeczy obecnie jest przestrzeń oraz ziemia. Szczególnie w miastach każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. W związku z coraz większym zapotrzebowaniem na przestrzenie parkingowe niezbędne są nowoczesne rozwiązania, które pozwolą jak najefektywniej wykorzystać dostępną przestrzeń. Jest to spowodowane coraz większą liczbą aut, które poruszają się po drogach.

Proces automatycznego parkowania

nowoczesny parking automatycznyW wyniku tego rośnie potrzeba budowy dodatkowych parkingów, które pozwolą pozostawić pojazd szczególnie w centrach miast, gdzie natężenie ruchu jest największe. Rozwiązaniem problemu może być tutaj nowoczesny parking automatyczny, który umożliwia efektywne zagospodarowanie przestrzeni. W takich rozwiązaniach parkowanie samochodu odbywa się w następujący sposób: samochód podjeżdża na rampę, która następnie przenosi auto na wyższe poziomy zwalniając jednocześnie miejsce dla kolejnego samochodu. W celu odebrania samochodu wystarczy jedynie podać poprawny kod identyfikacyjny co spowoduje uruchomienie systemu i możliwość odbioru samochodu. Takie rozwiązania posiadają wiele korzyści. Pierwszą i najważniejszą z nich jest oszczędność miejsca co zostało już poruszone wcześniej. Kolejną ważną zaletą jest szybkość montażu tego typu rozwiązań. Parking automatyczny można zbudować w kilka dni z metalowych elementów.

Rozwiązanie tego typu jest również bardzo wytrzymałe. Szacunkowy czas eksploatacji wynosi od piętnastu do dwudziestu lat. Po tym czasie należy wykonać kapitalny remont. Podczas eksploatacji trzeba oczywiście przeprowadzać naprawy konserwacyjne oraz regularne serwisy instalacji. Przy coraz większym natężeniu ruchu w miastach oraz malejącej liczby przestrzeni do budowy tradycyjnych parkingów wydaje się, że automatyczne parkingi są przyszłością.