Specjalista z zakresu prawa pracy

Gałęzi prawa jest bardzo dużo, w związku z czym nie wszyscy prawnicy posiadają taką samą wiedzę z każdej dziedziny. Przyjęło się, że każdy z prawników specjalizuje się jednej, bądź kilku dziedzinach prawa, w związku z czym w momencie gdy pojawia się problem trzeba poszukać odpowiedniego specjalisty. Ja na szczęście takiego znalazłam, z czego jestem bardzo zadowolona

Najlepsze porady dotyczące prawa pracy

prawo pracy krakówMuszę przyznać, że jeżeli chodzi o prawo pracy Kraków oferuje bardzo wiele rozwiązań. Ja zgłosiłam się do prawnika, którego poleciła mi koleżanka, gdyż zajmował się on również jej problemami z pracodawcą. Moja sytuacja była nieco inna, ale prawnik również doskonale sobie z nią poradził. Przede wszystkim mój problem polegał na tym, że straciłam pracę ponieważ odmówiła wykonywania zadań przy zepsutej maszynie, która nie posiadała już żadnych fabrycznych osłon. Okazało się, że pracodawca nie miał prawa mnie zwolnić, ponieważ zgodnie z przepisami prawa pracy mogłam odmówić wykonywania pracy, która w jakiś sposób mogła zagrozić mojemu życiu, lub zdrowiu. Dzięki pomocy prawnika udało się nie tylko uzyskać dobrą odprawę, ponieważ nie chciałam już do tej pracy wracać, ale również odszkodowanie, ponieważ okazało się, że pracowałam w warunkach szkodliwych. Dzięki dużej dozie profesjonalizmu, która cechowała prawnika cała sprawa przebiegła bardzo szybko, co zaoszczędziło mi dużej ilości stresów.

Decydując się na skorzystanie z pomocy prawnika, byłam w bardzo ciężkiej sytuacji. Obawiałam, że sprawa sądowa pomiędzy mną a pracodawcą zostanie odnotowana w moich aktach, w związku z czym nie znajdę zatrudnienia. Na szczęście prawnik powiedział mi, że nie muszę się czegoś takiego obawiać i doskonale zajął się reprezentowaniem moich interesów.