Specjalista od kanalizacji

 

Pracuje przy montażu kanalizacji i instalacji sanitarnych we Wrocławiu już od kilku lat. Lubię swoją pracę, jednak ludziom kojarzy się ona jedynie z brudem i złym zapachem. O ile to po części prawda, to ta praca ma też dużo do zaoferowania. Jednak ciężko jest to wytłumaczyć – dlatego na pierwszym spotkaniu staram się unikać tego tematu.

Opowiadanie o pracy w kanalizacji

Kanalizacja we WrocławiuNiestety Dominika – czyli dziewczyna, z którą umówiłem się na kolację – była wyjątkowo uparta i chciała wiedzieć, czym zajmuje się na co dzień. Dlatego powiedziałem, że jestem specjalistą od kanalizacji. Była dość zdziwiona i zdegustowana, jednak od razu zacząłem tłumaczyć, że nie jest to zła praca. Opowiedziałem o tym, że kanalizacja jest bardzo ważna i ktoś musi się nią zajmować, gdy pojawią się uszkodzenia lub pojawią się awarię. Dodałem też, że jako specjaliści mamy dostęp do najnowszych urządzeń, dzięki którym nie musimy już nawet brudzić rąk. Powiedziałem również, że kanalizacja we Wrocławiu jest zabytkowa, więc jestem niczym konserwator zabytków! Dominika oczywiście miała kilka pytań, na które od razu odpowiadałem. Spytała między innymi o narzędzia – zacząłem wymieniać wóz WUKO, spiralę, którą można odetkać zator utworzony nawet dwa kilometry dalej, specjalne kamery do lokalizowania awarii i inne sprzęty używane przez nas na co dzień. Na koniec wspomniałem, że taka praca jest bardzo opłacalna i satysfakcjonująca – w końcu ratuję wielu ludzi w ciężkiej sytuacji!

Dominika była całkiem pod wrażeniem i wydawało się zrozumiała, że moja praca jest nie tylko ważna, ale nawet całkiem przyjemna. Widać dobrze trafiłem – większość osób nie chciała nawet słuchać o mojej pracy. Dominika tylko pokiwała głową i powiedziała, że potrzebujemy ludzi takich jak ja – czyli takich, którzy myślą bardziej o innych, niż o sobie.