Solidne kalosze z pianki

Wiele zawodów wymaga stosowania specjalnego rodzaju obuwia ochronnego. Niekiedy obuwie to ma za zadanie ochraniać nogi samego pracownika a niekiedy chodzi o to by bakterie z ludzkiego ciała nie dostawały się do otoczenia w miejscu gdzie pracujemy. Jednym z rodzajów obuwia ochronnego są kalosze, które obecnie wykonuje się już nie tylko z gumy.

Kalosze z tworzyw sztucznych

kalosze piankowePianka poliuretanowa w ostatnich latach zaczęła zyskiwać ogromną popularność. Z pianki tej wykonuje się obecnie bardzo dużo różnych przedmiotów. W ostatnich czasach zauważyć możemy nawet to, że do specjalnego rodzaju pianki dodaje się utwardzacz i w ten sposób zastosowanie takiego materiału zwiększa się jeszcze bardziej. Z takiego materiału powstają już nawet kalosze piankowe. Obuwie tego typu stosuje się na dzień dzisiejszy głównie w zakładach produkcyjnych. Coraz częściej po kalosze wykonane z pianki sięgają również wędkarze oraz grzybiarze. Pianka jest materiałem bardziej przyjaznym ludzkiej skórze niż guma, która po całym dniu może powodować na naszych nogach dość znaczne odparzenia. To co wyróżnia kalosze piankowe to również ich waga. Każdy z Państwa zapewne miał na nogach kalosze wykonane z gumy. Po dłuższym spacerze czujemy jakby nasze nogi ważyły tonę. W przypadku kaloszy wykonanych z pianki możemy nawet nie odczuć, że mamy cokolwiek założone na nogach. Właśnie ta zaleta sprawia, że kalosze tego typu są tak bardzo popularne.

Obuwie jakim są kalosze piankowe w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużym uznaniem. Co ważne buty tego typu są niezwykle tanie. Możemy je zakupić w wielu sklepach ogrodniczych a ich koszt nie przekroczy kilkudziesięciu złotych. Jeśli jednak chcemy jeszcze bardziej zaoszczędzić to możemy zakupić tego typu buty przez Internet.