Smaczne orzechy nerkowca

Dietetycy jednogłośnie mówią, że codzienne spożywanie orzechów przynosi nam wiele korzyści, pomimo tego, że są kaloryczne. Wybór jest całkiem spory, bo mamy około ośmiu – dziesięciu rodzajów różnych orzechów, które warto włączyć do diety.

Jak smakują nerkowce?

orzechy nerkowca cenaOrzechy należą do żywności, która jest bardzo zdrowa, nieprzetworzona, ale też może u niektórych wywoływać alergie pokarmowe. Dlatego też nie zaleca się podawać jakichkolwiek orzechów dzieciom w wieku poniżej dwóch lat. Później można stopniowo je podawać, obserwując reakcje organizmu. Różne orzechy smakują w inny sposób i mogą pasować do określonych potraw. Najbardziej popularne są włoskie, laskowe, brazylijskie i nerkowca. Jednymi z najdroższych są orzechy nerkowca cena ich sięga nawet sześćdziesięciu paru złotych za kilogram. Można je kupić w paczkach o gramaturze stu, pięciuset i tysiąca gramów albo w dowolnej ilości na wagę. Bez wątpienia dzieci lubią je najbardziej, ponieważ nie są zbyt twarde i mają słodki smak. Doskonale się nadają do zrobienia masła orzechowego, które ma szerokie zastosowanie w kuchni. Orzechy nerkowca są bardzo zdrowe, gdyż zwierają mnóstwo cennych witamin i minerałów, potrzebnych naszemu organizmowi do właściwego funkcjonowania. Znajdziemy w nich duże ilości magnezu, wapnia, białka, ale też węglowodanów, które dostarczają nam energię. Jednak są to zdecydowanie zdrowe kalorie, zatem nie należy się ich bać. Zdecydowanie wystarczy dziennie zjeść garść orzechów, aby zaspokoić zapotrzebowanie na wiele wartościowych składników.

Orzechy nerkowca świetnie się sprawdzają jako zdrowa przekąska w ciągu dnia, jako surowiec na masło orzechowe czy jako dodatek do musli. Można je również wykorzystać do wypieku ciastek jako smaczny dodatek, zwiększający wartość odżywczą.