Skuteczna dezynfekcja rąk

Nasze zdrowie jest zależne od wielu czynników, ale też w dużej mierze zależy od nas i naszego postępowania. Dbanie o swoje zdrowie zaczyna się od małych kroków, którymi jest regularne mycie i dezynfekowanie dłoni, gdyż tam jest najwięcej bakterii.

W jakiej formie jest środek do odkażania dłoni?

ecolab do dezynfekcji rąkNauka poprawnego mycia dłoni jest pokazywana dzieciom już w przedszkolu, gdyż jest to bardzo ważny nawyk, który każdy z nas powinien mieć wyrobiony od najmłodszych lat. Czemu akurat ręce są tak istotne? Bo tam bytuje  największą ilość drobnoustrojów, które bardzo często trafiają do naszych ust, oczu i nosa. Każdy z nas codziennie dotyka swojej twarzy przynajmniej kilkadziesiąt razy, z czego około połowa jest w obrębie ust, a to najprostsza droga do zakażenia. Dlatego tak ważna jest częsta dezynfekcja rąk. Może to robić na kilka sposobów, ale najlepiej zainwestować w Ecolab do dezynfekcji rąk w formie żelu lub płynu. Każdego dnia dotykamy dziesiątek klamek, poręczy w komunikacji miejskiej, podajemy dłoń na przywitanie i pożegnanie, a także korzystamy z publicznych toalet, gdzie występują miliony przeróżnych bakterii i wirusów. Jeżeli będziemy często dezynfekować dłonie płynem czy dowolnym środkiem marki Ecolab, to ograniczymy ryzyko zakażenia do minimum. W składzie takich środków znajduje się przede wszystkim alkohol, który odpowiada za niszczenie drobnoustrojów. Jego stężenie musi być odpowiednio wysokie, aby środek był skuteczny. Dodatkowo w swoim składzie zawiera glicerynę lub inny środek nawilżający.

Odkażanie dłoni odpowiednim środkiem dezynfekującym jest podstawą w codziennej higienie. Mydło z wodą nie niszczy wszystkich bakterii i wirusów, dlatego warto zawsze mieć pod ręką dowolny płyn lub żel dezynfekujący, który w kilka chwil niszczy wszystkie zarazki.