Skrzynie z drewna

Samodzielne wykonywanie lub przerabianie przedmiotów, ozdób czy nawet mebli, interesuje bardzo wiele osób. Daje również niebywałą satysfakcję z tego, że stworzyliśmy coś własnoręcznie. Drewniane skrzynki czy palety to materiały, które stale zyskują na popularności jeśli chodzi o tą dziedzinę. Co można stworzyć ze skrzynek?

Do czego można wykorzystać skrzynki z drewna?

skrzynki dekoracyjneSkrzynki lub palety to świetny materiał wyjściowy do wielu projektów różnych ozdób i dekoracji, ale także mebli. Można zdobyć je w bardzo prosty sposób, na przykład odkupić je od jakiejś firmy, która już ich nie potrzebuje. Skrzynki możemy także wziąć, najczęściej za darmo, z supermarketu lub sklepu z owocami lub winem. Nadadzą się świetnie do wykonania z nich jakichś elementów dekoracyjnych. Pierwszym pomysłem na wykorzystanie takich materiałów, jest stworzenie prostego pojemnika do przechowywania. Wystarczy drewnianą skrzynkę pomalować swoim ulubionym kolorem, umieścić w środku jakiś materiał i przytwierdzić go zszywaczem lub małymi gwoździkami. Tak powstaną świetne skrzynki dekoracyjne, do których możemy włożyć najróżniejsze przedmioty. Ciekawym pomysłem jest także wykorzystanie palet jak łóżka. Można ułożyć je w kształt prostokąta, a na nich umieścić materac. Z palet czy skrzynek można też wykonać proste meble, takie jak regał, półka czy szafka nocna. Drewniana skrzynka powieszona na ścianie będzie oryginalną ozdobą oraz miejscem, gdzie odłożymy na przykład książki. Postawiona na boku świetnie sprawdzi się też jako szafka. 

Drewniane materiały, takie jak skrzynki czy palety, to świetny sposób na stworzenie ekologicznych i ciekawych dekoracji czy mebli do własnego mieszkania. Można z nich zrobić półki, regały a nawet łóżko czy fotel. Wystarczy odrobina umiejętności manualnych i chęci. Taką skrzynkę często wystarczy pomalować farbą i odnowić, aby była praktyczną ozdobą.