Skórzane podpiętki korkowe

Wiele osób do w pełni wygodnego noszenia butów, potrzebuje odpowiednio dopasowanych wkładek, które podniosą nogę w miejscu pięty. Wkładki tego typu, od miejsca zastosowania, nazywane są podpiętkami. Akcesoria tego typu mogą być wykonywane z różnych materiałów, przez co cechują się różnymi właściwościami, również w zakresie wytrzymałości.

Wytrzymałe podpiętki z korka

podpiętki korkoweJednym z bardzo popularnych materiałów, który wykorzystywany jest do produkcji wkładek umieszczanych pod piętą, jest miękki korek. Podpiętki korkowe mogą cechować się różną grubością. Dzięki temu mamy możliwość dobrania takiego produktu, który w najlepszy sposób będzie podnosić naszą nogę i zapewni jej odpowiedni balans. Zapewnienie stopie odpowiedniej stabilizacji sprawia, że noszenie butów będzie dla nas odpowiednio wygodne. Korkowa podkładka cechuje się miękkością, która sprawia, że jej obecność pod naszą stopą nie jest dla nas szczególnie wyczuwalna. Jednocześnie jest to akcesorium, które cechuje się dużą wytrzymałością. Nie musimy więc martwić się, że jeśli będziemy często nosić buty, w których wnętrzu znajdują się podpiętki korkowe, ulegną one jakiemukolwiek uszkodzeniu. Odporność na zniekształcenia podpiętek tego typu sprawia, że możemy użytkować je przez długi czas, bez konieczności wymiany ich na nowy produkt. Podpiętki nie tracą również na wysokości, co najczęściej ma dla nas duże znaczenie.

Podpiętki realizowane są z korka wykonanego w różnych kolorach. Dzięki temu możemy dopasować odpowiedni produkt do butów cechujących się różną wyściółką w taki sposób, by były one właściwie niewidoczne dla spojrzenia postronnego obserwatora. Jednocześnie są to produkty realizowane przez różne firmy i dostępne w różnych sklepach specjalizujących się w sprzedaży butów.