Samochód i fotograf – czyli o czym nie zapomnieć organizując ślub i wesele?

Podczas organizacji ślubu i wesele jest wiele rzeczy, o których należy bezwzględnie pamiętać. To może przyczynić się do tego, że jednak któraś z tych rzeczy nam umknie. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Co zaoferuje Nowożeńcom wypożyczalnia samochodów?

wypożyczalnia samochodówBez wątpienia ważną kwestią jest auto, którym Państwo Młodzi zamierzają pojechać do kościoła, a następnie do domu weselnego. Można oczywiście rozważyć wybór własnego samochodu – jeśli takowe mamy. Nie jest to jednak opcja bardzo widowiskowa. Wszystkim parom, które chcą zrobić wrażenie na gościach – lub nie mają własnego auta – przychodzi z pomocą wypożyczalnia samochodów osobowych. Oferty tego typu miejsc są niezwykle szerokie, zwłaszcza w większych miastach – wtedy większe są także ceny. Państwo Młodzi mają do wyboru:

  • małe sportowe auta,
  • romantyczne kabriolety,
  • charakterne hummery,
  • dostojne limuzyny.

Na etapie rozważania środka transportu warto uwzględnić liczbę osób. Często w aucie z Nowożeńcami jadą także rodzice lub świadkowie. Wtedy małe sportowe auto raczej się nie sprawdzi. Nie powinniśmy brać pod uwagę aut dwudrzwiowych – suknie ślubne bywają często bardzo obszerne i trudno, by Panny Młoda przeciskała się w niej na tylne siedzenie. Ostatnią kwestią – ale wcale nie najmniej ważną – jest budżet. Oczywiście każda wypożyczalnia samochodów ma własny cennik, z pewnością ceny w Trójmieście czy Warszawie będą nieco wyższe niż te na Śląsku. Mimo wszystko wypożyczenie nawet małego auta to koszt minimum 300 złotych. Za luksusowe, sportowe auto lub limuzynę rodem z Hollywood zapłacimy nawet kilka tysięcy złotych.

Fotografia ślubna najlepszą pamiątką

fotografia ślubna w plenerzeOglądanie zdjęć z tak ważnych wydarzeń jak ślub to bardzo sentymentalna chwila. W niektórych rodzinach regularne wertowanie albumów z tego typu ceremonii to wręcz rytuał. Nic dziwnego zatem, że większość par bardzo poważnie podchodzi do tematu fotografa. Znalezienie tego idealnego może nie być wcale takie proste ze względy na wysokie ceny. Niejednokrotnie taniej wychodzi wideofilmowanie. Natomiast na koszcie samej usługi się nie kończy. Dodatkowe kwestie jakie wchodzą w grę to:

  • albumy pamiątkowe,
  • podziękowania dla rodziców,
  • fotoreportaż z ceremonii ślubu,
  • sesja plenerowa,
  • prezentacja multimedialna.

Każdy profesjonalny fotograf ślubny powinien mieć własne portfolio. Warto je przejrzeć przed podpisaniem umowy, by zdecydować, czy jego prace przypadają nam do gustu. Tańszym i niezupełnie gorszym rozwiązaniem jest zatrudnienie absolwenta kierunku fototechnicznego lub pasjonata. Najczęściej fotografia ślubna to nie obca im dziedzina, dzięki czemu zyskamy piękne zdjęcia nie wydając astronomicznej kwoty.

Wodzirej na wesele to konieczność?

Wodzirej na weseleTrudno, by dobra zabawa odbyła się bez dobrej muzyki. Ważnym punktem rozrywkowym każdego wesela są gry i konkursy zainaugurowane przez wodzireja. Jeśli zdecydowaliśmy się na zespół weselny to prawdopodobnie problem mamy z głowy, ponieważ najczęściej wodzirejem jest wtedy któryś z członków zespołu. Nieco inaczej wygląda sytuacja, kiedy naszym gościom muzykę serwować będzie dj. Warto dokładnie omówić tę kwestię, ponieważ – najlepiej jeśli dj i wodzirej na wesele to ta sama osoba. Wówczas zaoszczędzimy czas i pieniądze. Niestety nie każdy dj serwując muzykę równocześnie zabawi gości grami i konkursami – lepiej omówić tą sprawę przy pierwszym spotkaniu i uniknąć niepotrzebnych nieporozumień.


Tekst powstał w oparciu o:


Podsumowanie

Przygotowania do ślubu i wesela to czas pełen ekscytacji, ale także nerwów i załatwiania spraw organizacyjnych. By uniknąć stresu i konfliktów warto dokładnie zapoznać się z dostępnymi ofertami i rozważyć wszelkie za i przeciw. Wtedy reszta będzie już tylko formalnością.