Salon pielęgnacji psów – urządzanie lokalu

Współcześnie niemal w każdym domu znajduje się pies, jednak jego pozycja bardzo się zmieniła, nie jest on obecnie stróżem domowników, co raczej ich przyjacielem, a może nawet bardziej członkiem rodziny, co za tym idzie – dbają oni bardzo troskliwie o jego potrzeby. Fakt ten sprawił, ze na polskim rynku bardzo prężnie rozwijają się działalności świadczące usługi na rzecz czworonogów, głównie takie punkty jak salony pielęgnacji psów czy salony fryzjerskie.

Strzyżenie psów pomysłem na biznes?

fryzjer dla psówZainteresowanie usługami pielęgnacyjnymi dla czworonogów sprawiło, że wiele osób wpadło na pomysł, że strzyżenie i kąpanie psów, może być nie najgorszym pomysłem na biznes. Jakby tak obiektywnie na to spojrzeć, rzeczywiście sam pomysł jest dobry, jednak zanim zdecydujemy się zainwestować w salon pielęgnacji dla zwierząt, warto sprawdzić czy w okolicy już nie funkcjonuje taki punkt. W przypadku akurat tej branży, kluczem do sukcesu jest brak konkurencji lub konkurencja minimalna, wprawdzie bardzo wiele osób dla o swoje czworonogi, jednak jeśli na każdym rogu ulicy będzie znajdował się salon fryzjerski dla psów, to nie mają one zbyt wielkiej szansy na odniesienie sukcesu. Jeśli okaże się, ze w pobliżu jest taki punkt, warto zorientować się jakiego typu świadczy usługi, jeśli uznamy, że jego oferta nie jest zbyt rozbudowana i są w niej luki, wówczas uzupełnienie naszej o te brakujące pozycje u konkurenta może zapewnić nam klientów i co za tym idzie być kluczem do sukcesu. A jakie usługi są obowiązkowe w takim salonie pielęgnacji psów? Wśród tych najważniejszych można wyróżnić:

  • strzyżenie psów rasowych według wzorca FCI
  • strzyżenie psów nierasowych
  • strzyżenie kotów i innych zwierząt futerkowych
  • rozczesywanie kołtunów
  • wyczesywanie podszerstka
  • trymowanie
  • kąpiele pielęgnacyjno-kosmetyczne oraz lecznicze
  • obcinanie pazurów
  • higiena oczu i uszu
  • usuwanie insektów

Świadczenie tego rodzaju usług jest podstawą działania każdego salonu pielęgnacyjnego dla psów, warto jednak również świadczyć takie usługi jak doradztwo z zakresu doboru odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji psa czy kota w warunkach domowych i co za tym idzie sprzedaż tego rodzaju artykułów.

Adaptacja pomieszczenia pod salon pielęgnacji psów – firma remontowa

firma remontowaRozpoczęcie każdej działalności związane jest z koniecznością znalezienia i wynajęcia odpowiedniego pomieszczenia, w którym ma być prowadzona owa działalność, w tym przypadku konieczne jest jednak nie tylko znalezienie odpowiedniego pomieszczenia, ale także i jego dostosowanie. Muszą zostać podłączone odpowiednie instalacje wodnokanalizacyjne, pozwalające na stworzenie stanowisk kąpielowych, co za tym idzie pomieszczenie musi zostać również odpowiednio zabezpieczone poprzez położenie kafelek w odpowiednich miejscach. W celu wykonania tego typu prac, zwykle konieczne jest wynajęcie odpowiedniej firmy remontowej, która wykona wszystkie potrzebne prace i przystosuje pomieszczenie pod potrzeby planowanej działalności.

Urządzanie salonu pielęgnacji psów – meble, fronty meblowe

fronty meblowePrzystosowanie pomieszczenia do prowadzenia w nim salonu pielęgnacji psów to jedno, drugim elementem jest urządzenie takiego pomieszczenia. Aranżując tego typu punkt warto postawić na minimalizm, dzięki temu taki salon będzie prezentował się profesjonalnie i będzie funkcjonalny. Mała ilość mebli w pomieszczeniach sprawia, że są one przestronne i co za tym idzie bardzo praktyczne. Dodatkowo proste fronty meblowe są łatwe do utrzymania w czystości, co akurat przy takim rodzaju działalności jest dość istotne. Dodatkowo warto także stosować dość neutralne barwy, jeśli meble lub dodatki są w intensywnym kolorze, wówczas ściany powinny być utrzymane w jasnej i neutralnej tonacji. Jako, że jest to działalność usługowa warto zainwestować w wysokiej jakości sprzęt, narzędzia i środki służące do przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych.


Więcej informacji:


Podsumowując:

Salon pielęgnacji psów w dzisiejszych czasach nie jest wcale złym pomysłem na własną działalność, jednak jak w przypadku każdego biznesu tak i ten jest objęty swoistym ryzykiem niepowodzenia, dlatego zanim przejdziemy do konkretnych działań mających na celu uruchomienie takiej działalności, warto wszystko dokładnie przeanalizować i uwzględnić różne czynniki. Dodatkowo przy prowadzeniu takiego biznesu trzeba naprawdę kochać zwierzęta, bo to właśnie z nimi będziemy mieć do czynienia przez większość czasu.

Dodaj komentarz