Rusztowania do wykończenia elewacji

Podczas pracy przy wykańczaniu obiektów świeżo wybudowanych potrzebna jest wygodna przestrzeń robocza. Jest to bardzo rzadko spotykana cecha w rusztowaniach stalowych standardowego typu, gdyż takowe są zazwyczaj wąskie, wysokie, i dość niewygodne podczas wykonywania prac wymagających dostępu do narzędzi, oraz wysokiej mobilności.

Nowoczesne rusztowania do prac wykończeniowych

szerokie rusztowanie elewacyjneRusztowania elewacyjne są więc jednymi z najczęściej poszukiwanych rodzajów rusztowań obecnie. Nie tylko należą do wygodniejszych i znacznie lepiej wyposażonych konstrukcji, ale również są lżejsze choć trwalsze niż standardowe stalowe konstrukcje rusztowania. Szerokie rusztowanie elewacyjne posiada niemal dwukrotnie szersze podesty niż typowe rusztowanie wysokościowe, a przez to zapewnia pracownikom nieskrępowaną swobodę pracy przy dowolnych zadaniach na wysokości. Posiada również barierki zabezpieczające, stabilizację szkieletu, a także fabrycznie zamontowane schody, by poruszanie się między kondygnacjami było jak najbezpieczniejsze i jak najłatwiejsze. Ten rodzaj rusztowania jest bardzo przydatny zarówno w bardzo krótkich i łatwych do wykonania zadaniach, jak i podczas wykonywania co bardziej rozległych prac, wymagających czasu oraz znacznego nakładu pracy. Mimo iż jest to domyślnie dość niewielka konstrukcja, może być z łatwością rozbudowana i powiększona, w razie potrzeby.

Nie ma żadnych przeszkód w uzupełnianiu jej o nowe elementy, a także nowocześniejsze akcesoria, mające na celu jeszcze większe ułatwienie pracy dla załogi. Niektóre rodzaje takiego rusztowania są konstrukcjami składanymi, które są już zbudowane i wymagają tylko rozstawienia w wybranym miejscu, co zazwyczaj zajmuje nie więcej niż kilkanaście minut pracy i nie jest szczególnie wyczerpujące.