Reklama na różne sposoby – opakowania reklamowe

Reklama to klucz od sukcesu, to prawda znana nie od dziś, jednak w dzisiejszych czasach form reklamy i sposobów w jaki możemy ja przeprowadzić jest naprawdę bardzo wiele i czasami nawet nie pomyśleliśmy by o tym ile. Opakowania reklamowe to bardzo powszechne rozwiązanie, jednak nawet przy zdawać by się mogło oczywistym rozwiązaniu do wyboru mamy kilka wariantów.

Słodka reklama – krówki reklamowe, krówki z logo firmy

KrówkaUpominki dla klientów i kontrahentów to jedna ze skuteczniejszych form reklamy. Głownie z racji tego, że upominki choćby drobne stwarzają pozytywny wizerunek firmy, czyli mówiąc prościej dobrze się ona odbiorcą kojarzy, a jako, że na upominkach zwykle zamieszczone jest czy to logo firmy czy też jej nazwa, taki podarek bardzo skutecznie o owej firmie przypomina. Skoro mowa już o pozytywnych skojarzeniach i emocjach to co wprawia w lepszy nastrój niż słodycze, dlatego w ostatnim czasie bardzo popularne stały się właśnie słodycze zapakowane w reklamowe opakowania. Takie krówki w opakowaniu z nazwą firmy nie tylko wpływają na nastrój klienta, ale także i po opuszczeniu firm skutecznie na niego oddziaływają i przypominają mu o niej.

Skuteczna reklama – torby reklamowe, czyli torby bawełniane z nadrukiem

Torba reklamowaJak wiadomo skuteczna reklama to taka, która ma bardzo szeroki zakres oddziaływania, dodatkowo wspomniane zostało już, że bardzo dobrą formą reklamy są podarki. Torby reklamowe to właśnie rozwiązanie które łączy obie cechy. Wysokiej jakości torba, z ciekawa grafiką i logo firmy podarowaną klientowi stanowi bardzo miły podarunek, i to podarunek użytkowy, czyli mona przypuszczać, ze będzie ona wykorzystywana choćby w trakcie robienia zakupów w sklepie, czyli w miejscu gdzie jest dużo osób i dużo potencjalnych klientów. Co z tym idzie osoba osiadająca taką torbę reklamową i wykorzystująca ją rozprzestrzenia treści reklamowe, dzięki czemu taka reklama firmy dociera do bardzo wielu osób no i przy okazji w ten sposób kreuje swój pozytywny wizerunek.

Praktyczna reklama – opakowania tekturowe

Opakowanie tekturoweSprzedawane artykuły muszą zwykle być w czymś zarówno przewożone jak i wystawiane w sklepach co za tym idzie jest to także dobry sposób na reklamę, Zamiast wykorzystywać w tym celu bezbarwne skrzynki warto wybrać tekturowe opakowania na które można bez jakichkolwiek problemów zmieścić dowolną grafikę, na której będzie na przykład widnieć:

  • logo firmy
  • nazwa
  • symboliczna grafika

Zaletą tej fory reklamy jest to, ze jest ona zarówno praktyczna jak i tania, a dodatkowo produkty w takich kolorowych opakowaniach zawsze lepiej się prezentują a co za tym idzie mają większe szanse na to, ze kliencie się nimi zainteresują a co za tym idzie i je kupią. Jeśli chodzi o skuteczność tej reklamy to zależy ona przede wszystkim od tego jak wyglądać będzie grafika zamieszczona na opakowaniach, jeśli będzie ona przykuwać wzrok to będzie całkiem skuteczna.

Reklama dla fotografa, kamerzysty – opakowania cd, nadruki na CD, nadruki na DVD

Specyfika niektórych zawodów wymaga także i zmiany środków reklamowych, nadal jednak pozostajemy w kręgu opakowań i ich funkcji reklamowej. W przypadku takich zawodów jak kamerzysta czy też fotograf, którzy w dziej szych czasach owoce swojej prace dostarczają zwykle na płycie doskonałą formą reklamy staje się właśnie sama płyta jak i jej opakowanie. Pamiętajmy, z w gruncie rzeczy płyta jest tym za co klienci płacą i raczej oczekują oni tego, ze to oni czy też jakaś ciekawa grafika znajda się na jej okładce, dlatego wybierając taką reklamę trzeba bardzo dobrze przemyśleć projekt graficzny takiej reklamy jak i wziąć pod uwagę to, ze powinna być ona bardzo dyskretna, tak by w żadnym razie nie wysuwała się na pierwszy Az jednak by była ona widoczna. Zwykle najlepiej sprawdza się tu wypisana na płycie subtelną czcionka nazwa firmy, czy też na odwrocie opakowania zamieszczone informacje i kontakt do danego studia. Jeśli chodzi o wykonanie samego nadruku na płycie jak i na opakowaniu to warto postawić na jakość, tak by produkt dostarczony klientowi potwierdzał profesjonalizm wykonawcy.


 Więcej informacji można znaleźć na następujących witrynach:


 Słowem podsumowania:

Możliwości reklamowanie się przez nawet pozornie tak błahą rzecz jak opakowania w dzisiejszych czasach jest naprawdę sporo. Wystarczy dobrać odpowiednie rozwiązanie do specyfiki działalności własnej firmy, by w krótki czasie zobaczyć efekty takiej reklamy.

Dodaj komentarz