Regały paletowe można łatwo transportować

Regały paletowe mają to do siebie, że bardzo łatwo je ustawić w konkretnych miejscach przy pomocy wózka widłowego. Potrzeba do tego oczywiście osób posiadających właściwe uprawnienia do obsługi wózków widłowych. Są jednak także widlaki, które można obsługiwać ręcznie przy pomocy ich specjalnej konstrukcji. Trzeba jednak mieć trochę siły, by w bezpieczny sposób transportować palety na takim ręcznym widlaku.

Gdzie naprawić regał paletowy?

fachowa naprawa regałów paletowychKażdy duży magazyn powinien mieć w posiadaniu kilka takich małych wózków ręcznych, potocznie zwanych paleciakami. Nie trzeba bowiem do transportowania przy ich pomocy mieć żadnych specjalnych uprawnień. Może to zrobić każdy pracownik, który przeszedł szkolenie bhp oraz instruktaż stanowiskowy. Palety, z których składają się owe regały z czasem ulegają zniszczeniu. Oczywiście dzieje się to zarówno w zależności od sposobu ich użytkowania, jak i od trwałości materiału, z którego są wykonane. Zwykle palety są zbite z drewnianych desek, które trzeba regularnie serwisować. Takie działanie na pewno wydłuży ich trwałość Jeśli jednak ulegną one zniszczeniu, najczęściej chodzi o uszkodzenie mechaniczne, najlepiej zawieźć je w miejsce, gdzie serwisanci oferują usługę pod nazwą fachowa naprawa regałów paletowych. Tam fachowcy na pewno należycie zajmą się regałami, zakonserwują dokładnie materiały, z których poszczególne elementy są wykonane, dzięki czemu posłużą one przedsiębiorcy dłużej.

Istnieją specjalne serwisy regałów paletowych. W niektórych przypadkach nie trzeba nawet zawozić doń zepsutych elementów, a serwisant przyjeżdża do przedsiębiorstwa i za odpowiednią opłatą na miejscu zajmuje się naprawą. Naprawami takimi często zajmują się zatrudnieni już w firmie pracownicy, do których obowiązków należy odpowiedzialność za stan techniczny palet. Mają oni do tego odpowiednie umiejętności i oczywiście odpowiednio za to zapłacone.