Jak przygotować się do przeprowadzki biura?

Czasami przeprowadzka biura to konieczność. Może się tak zdarzyć, kiedy na przykład firma się rozwija i zatrudnia coraz więcej pracowników. Nie da się niekiedy uniknąć zmiany lokalizacji, a jest to sprawa dość kłopotliwa, na którą trzeba się dobrze przygotować.

Tanie przeprowadzki – jakie podjąć kroki?

organizacja przeprowadzkiZanim firma zacznie się w ogóle przeprowadzać, trzeba ten proces dokładnie przemyśleć. Pierwsze to oczywiście wybór nowego lokalu. Trzeba postarać się, aby spełniał oczekiwania. Nikt nie chce bowiem co roku zmieniać siedziby przedsiębiorstwa. Najlepiej zatem pomyśleć o nowym miejscu chociaż trochę przyszłościowo i przewidzieć ewentualny rozrost struktury zatrudnienia. Kiedy już lokal jest wybrany, umowa podpisana i wiadomo, kiedy można zacząć się przeprowadzać, trzeba pomyśleć nad sposobem pakowania wszystkich rzeczy oraz nad tym, jaką firmę, oferującą przeprowadzki firmowe wybrać. W Poznaniu wiele jest tego typu usług, a więc można dopasować takie, które najbardziej odpowiadają. Istotny będzie na przykład rozmiar samochodu transportowego i to czy płaci się jedną stawkę za całość przeprowadzki czy w razie, gdyby trzeba było po coś wrócić, to konieczna jest dopłata.

 

Pakowanie w ramach przeprowadzki firmowej

przenoszenie rzeczy w czasie przeprowadzkiNim jednak rozpocznie się pakowanie, trzeba zastanowić się nad tym czy wszystkie meble będą potrzebne. Być może na nowym miejscu będą się znajdować już nowe biurka i stare trzeba po prostu wyrzucić. Można także porozmawiać z właścicielem dotychczas wynajmowanego lokum, czy aby nie przydadzą mu się pozostawione sprzęty. Wówczas uniknie się wywozu niepotrzebnych już mebli, a właściciel być może zejdzie nieco z kwoty za wynajem za ostatni miesiąc. Tutaj już można się dogadać. Kiedy już właściwe decyzje zostały podjęte, można przystąpić do rozkręcania elementów. Nie da się zapewne uniknąć nawet kilkudniowej przerwy w normalnych obowiązkach, ponieważ taka przeprowadzka wymaga czasu. Jest jednak możliwość, aby ten czas oczekiwania nieco skrócić, kiedy firma zdecyduje się na to, aby pakowaniem również zajmowała się firma przeprowadzkowa. Dużo wygodniej jest zostawić profesjonalistom chowanie dobytku do kartonów i owijanie mebli. Folia stretch będzie do tego celu całkiem dobra, więc jest często przez te firmy usługowe stosowana. Można jednak zaangażować do działania pracowników. Warto tutaj przemyśleć, co będzie się po prostu bardziej opłacać.

Folia stretch jumbo i inne elementy zabezpieczające

folia stretch jumboKiedy zdecydowano, że jednak to pracownicy zajmą się przygotowaniem rzeczy do przewiezienia w nowe miejsce, trzeba wyposażyć firmę w odpowiednie opakowania i elementy do przechowywania. Do przeprowadzki konieczne będą:

  • opakowania foliowe
  • elementy wypełniające
  • kartony, opakowania z tektury
  • papier lub inne materiały do owijania
  • sprzęty pomocne w rozkręcaniu, np. śrubokręty

Nieraz spotykam się z tym, że to właśnie osoby pracujące w danym przedsiębiorstwie zajmują się wszystkimi czynnościami przygotowującymi do wywiezienia sprzętu. Rozkręcają meble, chowają asortyment, pakują w solidne kartony i tak dalej. O ile może być to dobry pomysł w niewielkiej firmie usługowej, o tyle przy posiadaniu wielkiego magazynu na pewno się nie sprawdzi. Kiedy już jednak wszystko zostało zapakowane tak, aby zapewnić przedmiotom i meblom maksymalne zabezpieczenie na czas podróży, pozostaje przewiezienie wszystkiego na nowe miejsce i pozostawienie tam, gdzie ma się teraz znajdować. Oczywiście, są firmy usługowe, które oferują wykonanie tych rzeczy. Przeważnie jest to sprawa dobrowolna czy korzysta się z kompleksowej obsługi przedsiębiorstwa przeprowadzkowego, czy działania te wykonują po prostu pracownicy. Wszystko zależy od preferencji.


Dokładniejsze informacje na ten temat są dostępne na:

  • Stretchpack – strona internetowa przedsiębiorstwa sprzedającego folie stretch jumbo
  • Etransport.pl – portal internetowy zawierający informacje ze świata transportu
  • Krakowprzeprowadzki.pl – strona internetowa firmy z Krakowa oferującej tanie przeprowadzki

Podsumowanie

Aby dobrze przygotować się do przeprowadzki biura, trzeba przede wszystkim zastanowić się, z których usług firma będzie korzystać, a które zostaną zlecone pracownikom. Należy wybrać rozsądnie firmę i zakres jej działania po to, aby przeprowadzka trwała jak najkrócej i przyniosła jak najmniej strat finansowych.